Уточнено умови виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

У разі працевлаштування або виходу на роботу особи, якій після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначено щомісячну допомогу у розмірі 130 грн., виплата допомоги припиняється

У разі працевлаштування або виходу на роботу особи, якій після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначено щомісячну допомогу у розмірі 130 грн., виплата допомоги припиняється.

 Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 і від 24 лютого 2003 р. № 250» від 04.06.2015 № 355 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми (далі — Порядок № 1751).

Зокрема, у разі звернення одного з батьків дитини (опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення допомоги при народженні дитини.

 Збільшено з трьох до шести місяців строк звернення за допомогою, яка не була отримана вчасно внаслідок невиконання її отримувачами умов, визначених Порядком № 1751.

Особам, які на 30.06.2014 мали право на отримання допомоги при народженні (усиновленні) дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 грн. У разі працевлаштування отримувача допомоги або виходу на роботу, зокрема, у разі переривання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або роботи під час відпустки на умовах неповного робочого часу або вдома, виплата допомоги  припиняється.

Підготувала Ірина Житкова,

головний редактор порталу prokadry.com.ua, головний експерт «Експертус Кадри»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
611

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96950

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
348

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді