Уточнено умови виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

У разі працевлаштування або виходу на роботу особи, якій після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначено щомісячну допомогу у розмірі 130 грн., виплата допомоги припиняється

У разі працевлаштування або виходу на роботу особи, якій після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначено щомісячну допомогу у розмірі 130 грн., виплата допомоги припиняється.

 Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 і від 24 лютого 2003 р. № 250» від 04.06.2015 № 355 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми (далі — Порядок № 1751).

Зокрема, у разі звернення одного з батьків дитини (опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення допомоги при народженні дитини.

 Збільшено з трьох до шести місяців строк звернення за допомогою, яка не була отримана вчасно внаслідок невиконання її отримувачами умов, визначених Порядком № 1751.

Особам, які на 30.06.2014 мали право на отримання допомоги при народженні (усиновленні) дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 грн. У разі працевлаштування отримувача допомоги або виходу на роботу, зокрема, у разі переривання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або роботи під час відпустки на умовах неповного робочого часу або вдома, виплата допомоги  припиняється.

Підготувала Ірина Житкова,

головний редактор порталу prokadry.com.ua, головний експерт «Експертус Кадри»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19002

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38137

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
127

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15349

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді