Держпраці роз’яснила, чи обов’язково інженеру з охорони праці отримувати нове посвідчення при зміні місця роботи

Держпраці роз’яснила, чи обов’язково інженеру з охорони праці отримувати нове посвідчення при зміні місця роботи


Стаття 13 Закону про охорону праці скеровує, що на підприємстві має бути створена або служба охорони праці (СОП), або певні посадові особи мають виконувати функції, пов’язані з охороною праці.

Обов’язковість створення СОП на підприємстві залежить від кількості працівників, а саме:

  • Якщо у роботодавця працює 50 та більше осіб, він має створити окремий підрозділ у вигляді служби охорони праці (ст. 15 Закону про охорону праці).
  • Якщо на підприємстві працює менше ніж 50 осіб, функції СОП можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.
  • Коли ж на підприємстві працює менше ніж 20 осіб, то для виконання функцій охорони праці на договірних засадах можуть залучатися сторонні спеціалісти, які мають відповідну підготовку.
Як організувати роботу СОП на малих та середніх підприємствах

Відповідно до пункту 1.5 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України 15.11.2004 р. № 255, керівники та спеціалісти служби охорони праці повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, встановленим чинними нормативно-правовими актами.

Одночасно пункт 1.6 Типового положення про службу охорони праці регламентує, що навчання та перевірка знань з питань охорони праці працівників СОП проводиться в установленому законодавством порядку під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки.

Такі ж вимоги щодо проведення навчання та перевірки знань з питань ОП встановлюють пп. 3.1, 3.11, 5.1 та п. 5 Додатка 3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.12.2005 р. № 15. Згідно з п. 1.17 цього положення, не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці.

Позачергове навчання і перевірка знань посадових осіб, а також фахівців з питань охорони праці проводяться при переведенні працівника на іншу роботу або призначенні його на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці. На це вказує п. 5.6 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Таким чином, інженер з охорони праці при переході на роботу на інше підприємство має отримувати нове посвідчення з охорони праці.

Джерело: ГУ Держпраці у Дніпропетровській областіСтатичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40080

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7867

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86397

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58934

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді