Безпека праці під час експлуатації автомобільних підйомників

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Основне завдання підйомників в автомайстернях — забезпечити відповідний комфорт роботи при обслуговуванні автомобілів, піднімаючи їх на необхідну висоту для проведення ремонтних чи сервісних робіт. Водночас підйомники повинні гарантувати безпеку праці для обслуговувального персоналу.

Головна умова безпеки при використанні підйомника — забезпечення повної стійкості автомобіля, що піднімається, незважаючи на положення чи висоту підйому. Для цього конструкція підйомника повинна відповідати визначеним у законодавстві нормам. Крім того, кожен підйомник високого підйому повинен перебувати під технічним наглядом.

Всі конструкції підйомників, які допускаються до експлуатації, повинні мати відповідні види захисту й гарантувати достатній рівень безпеки під час роботи. Таку гарантію, безсумнівно, дає дотримання встановлених правилами термінів сервісного огляду та проведення необхідних ремонтних робіт уповноваженими для цього особами. Працівники автомайстерень, які експлуатують підйомники, повинні усвідомлювати, що крім вимог безпеки й необхідного захисту, визначених конструкторами, користувач зі свого боку також відповідає за безпеку праці при їх застосуванні.

Охорона праці під час експлуатації навантажувачів

Пам’ятайте про такі основні правила безпеки праці при використанні автомобільних підйомників:

  • допускати до обслуговування автомобільних підйомників дозволено лише уповноважених і відповідно підготовлених працівників;
  • дозволено піднімати тільки ті автомобілі, вага яких відповідає номінальній вантажопідйомності підйомника;
  • над підйомником та під ним має залишатися вільний простір; цієї ж вимоги потрібно дотримуватися під час підйому автомобіля;
  • заборонено вносити будь-які зміни в електричну, гідравлічну та пневматичну системи особам без відповідної кваліфікації;
  • необхідний регулярний контроль за ступенем зношеності робочих елементів, наприклад, тросів, несучих елементів або герметичності й ефективності роботи гідравлічної системи в підйомниках;
  • використання автомобільних підйомників має відбуватися з дотриманням термінів технічного огляду.

Технічний огляд підйомника полягає у перевірці:

  • роботи пристроїв керування й обмежувачів робочих рухів;
  • тягових систем та їх кріплення;
  • роботи механізмів та швидкості робочих рухів;
  • роботи захисних пристроїв.

У п. 2.15 глави 2 розділу VIII Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС України від 09.07.2012 № 964, вказано, що підйомники підлягають первинному, періодичному та позачерговому технічним оглядам відповідно до вимог Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004 № 687.

Вимоги глави 2 розділу VIII Правил дійсні щодо стаціонарних (закріплених на місці експлуатації), пересувних (оснащених колесами, роликами тощо з метою пересування з одного місця експлуатації на інше) та переміщуваних (без закріплення на місці експлуатації з можливістю транспортування) підйомників, призначених для підіймання автомобільних транспортних засобів з метою огляду та виконання робіт на них або під ними, а також щодо підйомників з коротким робочим ходом підіймання не більше 500 мм, не призначених для проведення робіт під піднятим автомобільним транспортним засобом.

Аптечка на підприємстві
Володимир Кострицязаступник начальника служби безпеки та надзвичайних ситуацій КП «Київпастранс» з охорони праці, представник Всеукраїнської громадської організації «Громадський комітет транспортної безпеки»
Смертність на дорогах могла б бути значно нижчою, якби водії володіли навичками домедичної допомоги потерпілим та мали аптечку з необхідними медичними засобами.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місця для куріння

Як правильно визначати та облаштувати місця для куріння на підприємстві? Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства щодо куріння тютюнових виробів у заборонених місцях? Про визначення спеціальних місць для куріння на підприємстві та заборонені законом місця для куріння розповідаємо у статті.
44763

Інструкція з охорони праці при роботі на персональному комп’ютері

Діяльність більшості працівників сучасних професій у виробничій сфері пов’язана з використанням комп’ютерної техніки. Скачайте інструкцію з охорони праці при роботі на ПК та ознайомте з нею працівників. За потреби адаптуйте інструкцію до умов вашого підприємства.
77457

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78668

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
113315

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді