Кабмін розширив перелік професійних захворювань медпрацівників

Кабмін розширив перелік професійних захворювань медпрацівників

▶ Пільги та компенсації медиків ◀

На засіданні 13 травня Уряд прийняв рішення про доповнення переліку професійних захворювань, які можуть отримати медпрацівники внаслідок своєї професійної діяльності, коронавірусною хворобою COVID-19. Чинний перелік професійних захворювань містить близько 100 найменувань, зокрема такі інфекційні хвороби, як туберкульоз, гепатити, СНІД.

До професійних захворювань належать такі, що виникли внаслідок професійної діяльності працівника та зумовлені виключно або переважно впливом шкідливих речовин, певних видів робіт та інших факторів, пов’язаних із роботою, однократним впливом на працівника шкідливих факторів фізичного, біологічного та хімічного характеру.

Рішення прийнято для посилення захисту прав та інтересів медичних та інших працівників, які безпосередньо залучені до ліквідації епідемії та лікування пацієнтів із захворюванням на коронавірус.

Також МОЗ отримало повноваження визначати перелік професій та посад таких працівників, аналогічно тому, як визначив перелік медпрацівників, яким встановлюється доплата за роботу з коронавірусом (наказ МОЗ № 768 від 02.04.2020).

Джерело: Мінекономрозвитку

Кабмін дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медогляду
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Єдиний дієвий спосіб захиститися від підступного коронавірусу — це профілактика. Ми підготували для вас зразки документів, необхідних для організації профілактичних заходів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
601

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96933

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
337

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді