Кабмін розширив перелік професійних захворювань медпрацівників

Кабмін розширив перелік професійних захворювань медпрацівників

▶ Пільги та компенсації медиків ◀

На засіданні 13 травня Уряд прийняв рішення про доповнення переліку професійних захворювань, які можуть отримати медпрацівники внаслідок своєї професійної діяльності, коронавірусною хворобою COVID-19. Чинний перелік професійних захворювань містить близько 100 найменувань, зокрема такі інфекційні хвороби, як туберкульоз, гепатити, СНІД.

До професійних захворювань належать такі, що виникли внаслідок професійної діяльності працівника та зумовлені виключно або переважно впливом шкідливих речовин, певних видів робіт та інших факторів, пов’язаних із роботою, однократним впливом на працівника шкідливих факторів фізичного, біологічного та хімічного характеру.

Рішення прийнято для посилення захисту прав та інтересів медичних та інших працівників, які безпосередньо залучені до ліквідації епідемії та лікування пацієнтів із захворюванням на коронавірус.

Також МОЗ отримало повноваження визначати перелік професій та посад таких працівників, аналогічно тому, як визначив перелік медпрацівників, яким встановлюється доплата за роботу з коронавірусом (наказ МОЗ № 768 від 02.04.2020).

Джерело: Мінекономрозвитку

Кабмін дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медогляду
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Єдиний дієвий спосіб захиститися від підступного коронавірусу — це профілактика. Ми підготували для вас зразки документів, необхідних для організації профілактичних заходів.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88334

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1799

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4883

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді