Як розслідувати нещасні випадки в умовах карантину
Припис – це обов’язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб’єкта господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства (ч. 8 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»).
Одночасно, стаття 10 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-ІІІ (далі — Закон) регламентує, що один із основних принципів профілактики інфекційних хвороб — це дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.
Перевірки з охорони праці: як оскаржити неправомірні рішення контролерів
Нагадуємо, що з 12.03.2020 на всій території України постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі — Постанова) встановлено карантин. Постановою передбачено низку обмежень та заборон щодо пересування та провадження певних видів діяльності.
Держпраці наголошує: якщо усунення порушень нормативно-правових актів з охорони праці, викладених у приписі, не спричинить порушення заборон Постанови, такі вимоги необхідно виконати у встановлені строки.
У протилежному випадку виконання вимог приписів можна відкласти на час дії обмежувальних заходів, якщо виявлені порушення не несуть безпосередню загрозу життю та здоров’ю працівників, а також за умови дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.
Управління Держпраці в Черкаській області наголошує, що у разі неможливості повного усунення небезпечних та шкідливих для здоров’я умов праці, роботодавець зобов’язаний повідомити про це відповідному органу державного нагляду за охороною праці (ст. 29 Закону України «Про охорону праці»). Тобто роботодавець може звернутися до зазначеного органу з клопотанням про встановлення іншого строку для виконання заходів щодо приведення умов праці на конкретному виробництві чи робочому місці до нормативних вимог.
Орган держнагляду за охороною праці розгляне клопотання та за необхідності проведе експертизу запланованих заходів і визначить їхню достатність. Якщо необхідність тривалішого строку підтвердиться, як виняток, орган державного нагляду може прийняти рішення про встановлення такого строку застосування вимог нормативних актів з охорони праці.