Держпраці роз’яснила, як виконувати приписи за результатами перевірок в умовах карантину

Як бути роботодавцю, якщо усунути порушення через «карантинні» обмеження неможливо.

Держпраці роз’яснила, як виконувати приписи за результатами перевірок в умовах карантину

Як розслідувати нещасні випадки в умовах карантину

Припис – це обов’язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб’єкта господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства (ч. 8 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»).


Одночасно, стаття 10 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-ІІІ (далі — Закон) регламентує, що один із основних принципів профілактики інфекційних хвороб — це дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.

Держпраці роз’яснила, як виконувати приписи за результатами перевірок в умовах карантинуПеревірки з охорони праці: як оскаржити неправомірні рішення контролерів

Нагадуємо, що з 12.03.2020 на всій території України постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі — Постанова) встановлено карантин. Постановою передбачено низку обмежень та заборон щодо пересування та провадження певних видів діяльності.

Держпраці наголошує: якщо усунення порушень нормативно-правових актів з охорони праці, викладених у приписі, не спричинить порушення заборон Постанови, такі вимоги необхідно виконати у встановлені строки.

У протилежному випадку виконання вимог приписів можна відкласти на час дії обмежувальних заходів, якщо виявлені порушення не несуть безпосередню загрозу життю та здоров’ю працівників, а також за умови дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Управління Держпраці в Черкаській області наголошує, що у разі неможливості повного усунення небезпечних та шкідливих для здоров’я умов праці, роботодавець зобов’язаний повідомити про це відповідному органу державного нагляду за охороною праці (ст. 29 Закону України «Про охорону праці»). Тобто роботодавець може звернутися до зазначеного органу з клопотанням про встановлення іншого строку для виконання заходів щодо приведення умов праці на конкретному виробництві чи робочому місці до нормативних вимог.

Орган держнагляду за охороною праці розгляне клопотання та за необхідності проведе експертизу запланованих заходів і визначить їхню достатність. Якщо необхідність тривалішого строку підтвердиться, як виняток, орган державного нагляду може прийняти рішення про встановлення такого строку застосування вимог нормативних актів з охорони праці.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20391

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88334

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11773

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108489

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді