У Держпраці розповіли, як розслідувати випадки захворювання медпрацівників на коронавірус

Медики та інші працівники наразі працюють в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19. Як проводити розслідування, якщо працівник заразився, перебуваючи на роботі, — роз’яснює Держпраці.

Як розслідувати випадки захворювання на коронавірус, пов’язані з виконанням професійних обов’язків

▶ Як захистити працівників від коронавірусу ◀

Алгоритм проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві регламентує Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 року № 337 (далі — Порядок).

➤➤ Протоколи виходу на вулицю. Дії проти коронавірусу

Порядок визначає такі поняття:

Нещасний випадок — це обмежена в часі подія або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків або в дорозі (на транспортному засобі підприємства чи за дорученням роботодавця), внаслідок яких заподіяно шкоду здоров’ю.

Гостре професійне захворювання (отруєння) — це захворювання (або смерть), що виникло після однократного (протягом не більш як однієї робочої зміни) впливу на працівника шкідливих факторів фізичного, біологічного та хімічного характеру (у т. ч. інфекційні, паразитарні, алергійні захворювання).

Держпраці нагадує, якщо етіологія професійного захворювання не вказана в Міжнародній класифікації хвороб і споріднених проблем (МКХ-10), застосовують код Y 96 (фактори, пов’язані з умовами праці) (п. 4, 5, 7 Інструкції про застосування переліку професійних захворювань, затвердженої наказом МОЗ, Академією медичних наук України, Міністерством праці та соціальної політики України від 29.12.2000 № 374/68/338).

Діагноз гострого професійного захворювання (інтоксикації), що виникає на виробництві, встановлюється лікарем будь-якого лікувально-профілактичного закладу після обов’язкової консультації з профпатологом та лікарем з гігієни праці.

При гострих професійних захворюваннях інфекційного походження, таких, як вірусний гепатит, бруцельоз, сибірська виразка, кліщовий енцефаліт та інші, діагноз установлюється лікарем-інфекціоністом та профпатологом з урахуванням епідрозслідування.

➤➤ Дізнайтеся, на які пільги та компенсації мають право медичні працівники

Тобто, лабораторно підтверджені випадки інфікування COVID-19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19, зокрема наданням медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби, роботою з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, проведенням дезінфекційних заходів тощо, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог Порядку.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70342

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19840

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47541

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді