КМУ вніс зміни в порядок введення в обіг засобів індивідуального захисту

Уряд спростив введення в обіг засобів індивідуального захисту, що запобігають поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Держпраці визначено органом державного ринкового нагляду щодо засобів індивідуального захисту (згідно з Переліком видів продукції, щодо яких органи ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2016 № 1069).

Як захистити працівників від коронавірусу

Своєю постановою від 20 березня 2020 року № 226 КМУ затвердив Зміни до деяких інших своїх постанов. Зокрема, доповнив Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений постановою КМУ від 27.08.2008 № 761 (далі — Технічний регламент), пунктом 11.

Згідно з нововведенням на час дії пунктів 4 і 5 розділу І Закону України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» дія Технічного регламенту не поширюється на засоби індивідуального захисту, що включені до переліку лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Такі ЗІЗ звільняються від сплати ввізного мита, операції з їх ввезення на митну територію України звільняються від сплати податку на додану вартість.

Щоб ввести в обіг засоби індивідуального захисту із зазначеного переліку, заявник має подати до Держпраці заяву, в якій зазначає:

  • мету ввезення;
  • інформацію про виробника;
  • назви виробів, код згідно з УКТ ЗЕД;
  • номер партії або серійний номер;
  • обсяг партії;
  • дані щодо призначення та способу дії виробу.

Заяву потрібно подати до територіального органу Держпраці за місцем державної реєстрації заявника — дистанційно на електронну адресу чи іншим способом. Шаблон заяви можна завантажити вище.

Держпраці опрацьовує подані документи та видає заявнику повідомлення про введення в обіг певних засобів індивідуального захисту, щодо яких не виконані вимоги технічних регламентів, але їхнє використання необхідне в інтересах охорони здоров’я.

Розглядають документи і видають повідомлення безплатно.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75425

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58063

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4720

Термін використання засобів індивідуального захисту

Засоби індивідуального захисту зменшують вплив на працівників небезпечних та шкідливих чинників, запобігають нещасним випадкам і професійним захворюванням. Проте важливо вміти правильно ними користуватися і знати, яким має бути строк носіння спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, щоб вони дійсно захищали працівника.
23270

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді