В областях активізувалися зловмисники, які видають себе за посадових осіб Держпраці. Вони вимагають гроші за отримання дозвільних документів і погрожують перевірками.
ПІДПИСАТИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ У кількох областях України зафіксовано шахрайські телефонні дзвінки суб’єктам господарювання, що мали на меті нібито допомогти врегулювати питання дозвільного характеру.
Усе відбувається орієнтовно за таким сценарієм. Після того як суб’єкт господарювання подавав заяву до ЦНАП на отримання адміністративної послуги, він отримував повідомлення з пропозицією допомоги. Відтак йому телефонують. Номер для дзвінків та повідомлень — той, який особа вказує в заяві.
Складаємо декларацію відповідності з охорони праці. Зразок
Шахраї називають себе керівниками чи іншими посадовими особами Управління Держпраці й обіцяють посприяти наданню дозволу або реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. За це потрібно перевести кошти на банківський рахунок.
Якщо суб’єкт не відреагував на пропозицію й отримав свої документи відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, він знову отримує повідомлення. Тепер шахраї попереджають про позапланові перевірки щодо дотримання законодавства з охорони праці.
Держпраці звертає увагу, що керівництво й інші посадові особи управлінь Держпраці виконують свої функціональні обов’язки відповідно до чинного законодавства України і не звертаються до суб’єктів господарювання з подібними вимогами та проханнями.
Будьте пильними!
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.