В областях активізувалися зловмисники, які видають себе за посадових осіб Держпраці. Вони вимагають гроші за отримання дозвільних документів і погрожують перевірками.
ПІДПИСАТИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ У кількох областях України зафіксовано шахрайські телефонні дзвінки суб’єктам господарювання, що мали на меті нібито допомогти врегулювати питання дозвільного характеру.
Усе відбувається орієнтовно за таким сценарієм. Після того як суб’єкт господарювання подавав заяву до ЦНАП на отримання адміністративної послуги, він отримував повідомлення з пропозицією допомоги. Відтак йому телефонують. Номер для дзвінків та повідомлень — той, який особа вказує в заяві.
Складаємо декларацію відповідності з охорони праці. Зразок
Шахраї називають себе керівниками чи іншими посадовими особами Управління Держпраці й обіцяють посприяти наданню дозволу або реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. За це потрібно перевести кошти на банківський рахунок.
Якщо суб’єкт не відреагував на пропозицію й отримав свої документи відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, він знову отримує повідомлення. Тепер шахраї попереджають про позапланові перевірки щодо дотримання законодавства з охорони праці.
Держпраці звертає увагу, що керівництво й інші посадові особи управлінь Держпраці виконують свої функціональні обов’язки відповідно до чинного законодавства України і не звертаються до суб’єктів господарювання з подібними вимогами та проханнями.
Будьте пильними!
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.