Уряд пропонує контролювати додержання законодавства про працю по-новому

Відповідний проєкт Держпраці на погодженні у Федерації роботодавців України. Остання просить повернути безкоштовний аудит від держави.

Федерація роботодавців України отримала від Держпраці на погодження проєкт постанови КМУ, яка може замінити Порядок здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю.

Планують, що контрольні функції залишаться за органами місцевого самоврядування (далі — ОМС). Проти таких змін виступають роботодавці. Вони аргументують, що інспектори ОМС:

  • недостатньо компетентні для здійснення інспекцій;
  • неправильно визначають правову природу договору, за яким надають послуги, цивільно-правовим договорам надають правову кваліфікацію як трудовим, а також диспозицію для застосування штрафних санкцій;
  • зловживають своїми повноваженнями;
  • накладають штраф у розмірі мінімальної зарплати за кожне малозначне порушення законодавства. Помноживши розмір штрафу на кількість працівників, виписують багатомільйонні штрафи. Тоді як якщо правопорушення малозначне, посадовій особі можуть винести усне зауваження і звільнити від адміністративної відповідальності.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?

Роботодавці акцентують увагу, що надання посадовим особам ОМС статусу державного інспектора суперечить Конвенції МОП № 81.

Федерація роботодавців пропонує розробнику документа повернути положення про безкоштовний аудит від держави. Раніше такий сервіс був доступний і ним скористалися 89 635 суб’єктів господарювання. Так, інспектори праці за письмовою заявою роботодавця аналізували, чи дотримується він законодавство про працю, висловлювали рекомендації щодо того, як застосовувати вимоги законодавства. При цьому вони не складали акт і не застосовували заходи реагування.

Уряд пропонує контролювати додержання законодавства про працю по-новому
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці
Суб’єктам господарювання потрібно знати не лише про те, як підготвуватися до приїзду інспекторів, а також

За інформацією Федерації роботодавців України

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25325

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11534

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108415

Дотримуємось правил пожежної безпеки під час зимових свят

Наближаються різдвяні та новорічні свята, на багатьох підприємствах встановлюють новорічні ялинки та прикрашають приміщення. Водночас варто не забувати про правила пожежної безпеки під час зимових свят. Про те, яких заходів вжити, — далі у статті.
3972

Які штрафи передбачені за порушення правил пожежної безпеки

Порушникам вимог пожежної безпеки слід готуватися до відповідальності за свої дії. Про те, які саме штрафи за порушення вимог пожежної безпеки передбачені у чинному законодавстві в 2024 році, — далі.
24512

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді