Уряд пропонує контролювати додержання законодавства про працю по-новому

Відповідний проєкт Держпраці на погодженні у Федерації роботодавців України. Остання просить повернути безкоштовний аудит від держави.

Федерація роботодавців України отримала від Держпраці на погодження проєкт постанови КМУ, яка може замінити Порядок здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю.

Планують, що контрольні функції залишаться за органами місцевого самоврядування (далі — ОМС). Проти таких змін виступають роботодавці. Вони аргументують, що інспектори ОМС:

  • недостатньо компетентні для здійснення інспекцій;
  • неправильно визначають правову природу договору, за яким надають послуги, цивільно-правовим договорам надають правову кваліфікацію як трудовим, а також диспозицію для застосування штрафних санкцій;
  • зловживають своїми повноваженнями;
  • накладають штраф у розмірі мінімальної зарплати за кожне малозначне порушення законодавства. Помноживши розмір штрафу на кількість працівників, виписують багатомільйонні штрафи. Тоді як якщо правопорушення малозначне, посадовій особі можуть винести усне зауваження і звільнити від адміністративної відповідальності.

telegram_logo.pngПІДПИСАТИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ

Роботодавці акцентують увагу, що надання посадовим особам ОМС статусу державного інспектора суперечить Конвенції МОП № 81.

Федерація роботодавців пропонує розробнику документа повернути положення про безкоштовний аудит від держави. Раніше такий сервіс був доступний і ним скористалися 89 635 суб’єктів господарювання. Так, інспектори праці за письмовою заявою роботодавця аналізували, чи дотримується він законодавство про працю, висловлювали рекомендації щодо того, як застосовувати вимоги законодавства. При цьому вони не складали акт і не застосовували заходи реагування.

Уряд пропонує контролювати додержання законодавства про працю по-новому
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці
Суб’єктам господарювання потрібно знати не лише про те, як підготвуватися до приїзду інспекторів, а також

За інформацією Федерації роботодавців України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68884

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91465

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9908

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24415

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді