Відповідний проєкт Держпраці на погодженні у Федерації роботодавців України. Остання просить повернути безкоштовний аудит від держави.
Федерація роботодавців України отримала від Держпраці на погодження проєкт постанови КМУ, яка може замінити Порядок здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю.
Планують, що контрольні функції залишаться за органами місцевого самоврядування (далі — ОМС). Проти таких змін виступають роботодавці. Вони аргументують, що інспектори ОМС:
- недостатньо компетентні для здійснення інспекцій;
- неправильно визначають правову природу договору, за яким надають послуги, цивільно-правовим договорам надають правову кваліфікацію як трудовим, а також диспозицію для застосування штрафних санкцій;
- зловживають своїми повноваженнями;
- накладають штраф у розмірі мінімальної зарплати за кожне малозначне порушення законодавства. Помноживши розмір штрафу на кількість працівників, виписують багатомільйонні штрафи. Тоді як якщо правопорушення малозначне, посадовій особі можуть винести усне зауваження і звільнити від адміністративної відповідальності.
ПІДПИСАТИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ Роботодавці акцентують увагу, що надання посадовим особам ОМС статусу державного інспектора суперечить Конвенції МОП № 81.
Федерація роботодавців пропонує розробнику документа повернути положення про безкоштовний аудит від держави. Раніше такий сервіс був доступний і ним скористалися 89 635 суб’єктів господарювання. Так, інспектори праці за письмовою заявою роботодавця аналізували, чи дотримується він законодавство про працю, висловлювали рекомендації щодо того, як застосовувати вимоги законодавства. При цьому вони не складали акт і не застосовували заходи реагування.
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці Суб’єктам господарювання потрібно знати не лише про те, як підготвуватися до приїзду інспекторів, а також
За інформацією Федерації роботодавців України
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.