Розпочалася друга хвиля всеукраїнської кампанії з детінізації праці

У січні—лютому 2020 року відбулися перевірки у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу. Хто тепер опинився під прицілом контролюючих органів?

2 березня стартувала кампанія з детінізації праці у будівельній галузі. Підстава — доручення прем’єр-міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20.

Як пояснив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, будівництво — одна з найризикованіших сфер із високим рівнем травмування. У 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. І дінаміка має тенденцію до зростання.

Згідно з даними Держстату понад 16%, тобто більше ніж пів мільйона осіб, від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали саме у сфері будівництва.

Як розслідувати нещасний випадок: алгоритм дій

Як відбуватиметься перевірка

Кампанія проходитиме у два етапи. На першому етапі — з 2 до 20 березня інспектори будуть інформувати роботодавців і жодних примусових заходів не застосовуватимуть. А вже на другому етапі — інспекційному — будуть накладати штрафи, якщо виявлять незадекларовану працю. Перевірки триватимуть з 30 березня до 30 квітня.

Зверніть увагу, протягом 2020 року подібні заходи відбудуться також у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності. Радимо не чекати доки до вас завітає інспектор, а провести самоперевірку.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
79353

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
19670

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
13557

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді