У січні—лютому 2020 року відбулися перевірки у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу. Хто тепер опинився під прицілом контролюючих органів?
2 березня стартувала кампанія з детінізації праці у будівельній галузі. Підстава — доручення прем’єр-міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20.
Як пояснив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, будівництво — одна з найризикованіших сфер із високим рівнем травмування. У 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. І дінаміка має тенденцію до зростання.
Згідно з даними Держстату понад 16%, тобто більше ніж пів мільйона осіб, від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали саме у сфері будівництва.
Як розслідувати нещасний випадок: алгоритм дій
Як відбуватиметься перевірка
Кампанія проходитиме у два етапи. На першому етапі — з 2 до 20 березня інспектори будуть інформувати роботодавців і жодних примусових заходів не застосовуватимуть. А вже на другому етапі — інспекційному — будуть накладати штрафи, якщо виявлять незадекларовану працю. Перевірки триватимуть з 30 березня до 30 квітня.
Зверніть увагу, протягом 2020 року подібні заходи відбудуться також у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності. Радимо не чекати доки до вас завітає інспектор, а провести самоперевірку.
ПІДПИСАТИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ
Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці є важливим способом захисту трудових прав працівників. Про те, хто здійснює громадський контроль за охороною праці, – далі у статті.
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.