Розпочалася друга хвиля всеукраїнської кампанії з детінізації праці

У січні—лютому 2020 року відбулися перевірки у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу. Хто тепер опинився під прицілом контролюючих органів?

2 березня стартувала кампанія з детінізації праці у будівельній галузі. Підстава — доручення прем’єр-міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20.

Як пояснив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, будівництво — одна з найризикованіших сфер із високим рівнем травмування. У 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. І дінаміка має тенденцію до зростання.

Згідно з даними Держстату понад 16%, тобто більше ніж пів мільйона осіб, від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали саме у сфері будівництва.

Як розслідувати нещасний випадок: алгоритм дій

Як відбуватиметься перевірка

Кампанія проходитиме у два етапи. На першому етапі — з 2 до 20 березня інспектори будуть інформувати роботодавців і жодних примусових заходів не застосовуватимуть. А вже на другому етапі — інспекційному — будуть накладати штрафи, якщо виявлять незадекларовану працю. Перевірки триватимуть з 30 березня до 30 квітня.

Зверніть увагу, протягом 2020 року подібні заходи відбудуться також у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності. Радимо не чекати доки до вас завітає інспектор, а провести самоперевірку.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25330

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11539

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108416

Дотримуємось правил пожежної безпеки під час зимових свят

Наближаються різдвяні та новорічні свята, на багатьох підприємствах встановлюють новорічні ялинки та прикрашають приміщення. Водночас варто не забувати про правила пожежної безпеки під час зимових свят. Про те, яких заходів вжити, — далі у статті.
3972

Які штрафи передбачені за порушення правил пожежної безпеки

Порушникам вимог пожежної безпеки слід готуватися до відповідальності за свої дії. Про те, які саме штрафи за порушення вимог пожежної безпеки передбачені у чинному законодавстві в 2024 році, — далі.
24515

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді