У січні—лютому 2020 року відбулися перевірки у сфері торгівлі товарами та послугами, готельно-ресторанного бізнесу. Хто тепер опинився під прицілом контролюючих органів?
2 березня стартувала кампанія з детінізації праці у будівельній галузі. Підстава — доручення прем’єр-міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20.
Як пояснив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, будівництво — одна з найризикованіших сфер із високим рівнем травмування. У 2019 році майже 15% від загальної кількості травмувань на виробництві зі смертельним наслідком сталося саме у будівельній галузі. І дінаміка має тенденцію до зростання.
Згідно з даними Держстату понад 16%, тобто більше ніж пів мільйона осіб, від усього неформально зайнятого населення у першому півріччі 2019 року працювали саме у сфері будівництва.
Як розслідувати нещасний випадок: алгоритм дій
Як відбуватиметься перевірка
Кампанія проходитиме у два етапи. На першому етапі — з 2 до 20 березня інспектори будуть інформувати роботодавців і жодних примусових заходів не застосовуватимуть. А вже на другому етапі — інспекційному — будуть накладати штрафи, якщо виявлять незадекларовану працю. Перевірки триватимуть з 30 березня до 30 квітня.
Зверніть увагу, протягом 2020 року подібні заходи відбудуться також у галузі сільського господарства, транспорту та кур’єрської діяльності. Радимо не чекати доки до вас завітає інспектор, а провести самоперевірку.
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.