У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні також відзначають День охорони праці. За кілька місяців до цієї дати Міжнародна організація праці проголошує девіз Дня охорони праці. Однак у цьому році вибрану заздалегідь тему довелося змінити.
Щорічно з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні відзначають День охорони праці. Відповідно до указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 цей день збігається зі Всесвітнім днем охорони праці.
За ініціативою Міжнародної організації праці (далі — МОП) під нинішньою назвою Всесвітній день охорони праці вперше відзначили у 2003 році. У 2019 році він був приурочений такій темі: «Безпечне та здорове майбутнє праці». Заходи, присвячені Дню охорони праці в Україні, також проходили під цим гаслом і тривали до кінця минулого року.
У 2020 році МОП планувала присвятити Всесвітній день охорони праці проблемі насильства і домагань у сфері праці. Однак під впливом зовнішніх обставин девіз довелося змінити. Як саме звучить тема Дня охорони праці у цьому році — дізнайтеся зі статті.
День охорони праці 2020
Для надання будь-якої відпустки необхідно видати наказ на відпустку. У статті наводимо два варіанти оформлення наказу на щорічну основну відпустку. Оберіть форму документа, який підходить саме вам.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
У статті ви знайдете зразок наказу про запровадження температурного скринінгу на підприємстві
Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.