Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки

Держпраці наголошує, що реєстрація, яка була передбачена раніше, та облік, ведення якого передбачено на сьогодні, різні за змістом процедури.

Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки в органах Держпраці


Раніше суб’єкти господарювання мали реєструвати або перереєстровувати машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки в органах Держпраці шляхом подання письмових звернень та інших документів. Наразі підприємство має вести облік таких машин, механізмів, устатковання, а не проводити їх реєстрацію.

Як розслідувати нещасні випадки в умовах карантину

Інформація про облік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки використовується для виїзних перевірок, а також для більш ефективного планування наглядової діяльності, що зменшує регуляторний тиск на суб’єкта господарювання. При цьому територіальні органи Держпраці ведуть облік на підставі:

  • виданих суб’єктам господарювання дозволів на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • висновків експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з охорони праці та промислової безпеки;
  • декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці;
  • документа про відповідність;
  • інформації, яку отримала посадова особа територіального органу Держпраці під час заходів державного нагляду (контролю);
  • інформації, отриманої від суб’єкта господарювання відповідно до звернення територіального органу Держпраці;
  • звернення суб’єкта господарювання до територіального органу Держпраці.
Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки в органах Держпраці Працівник виконує роботу з підвищеною небезпекою: чи проводити атестацію

Увага! Під час обліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки посадовим особам територіальних органів Держпраці заборонено вимагати від власника обладнання надання будь-яких документів та вчиняти будь-які дії щодо нього.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Роботодавець повинен подбати про організацію безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві та розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію. Як правильно це зробити — далі у статті.
26361

Наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство

Визначити обов'язки працівників, які відповідатимуть на підприємстві за технічний стан, безпечну експлуатацію газового господарства та за облік використаного природного газу допоможе наказ про призначення особи, відповідальної за газове господарство.
9599

Як оформити акт-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

У статті наводимо приклад Акта-допуску на виконання робіт підвищеної небезпеки на території підприємства (структурного підрозділу, дільниці), який ви можете адаптувати до умов вашого підприємства.
4552

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
86565

Журнал реєстрації нарядів допусків на виконання робіт з підвищеною небезпекою

Роботодавець зобов’язаний вести журнал реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою. У статті ви знайдете інформацію про ведення такого журналу та зможете скачати відповідну форму.
5373

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді