Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки

Держпраці наголошує, що реєстрація, яка була передбачена раніше, та облік, ведення якого передбачено на сьогодні, різні за змістом процедури.

Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки в органах Держпраці


Раніше суб’єкти господарювання мали реєструвати або перереєстровувати машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки в органах Держпраці шляхом подання письмових звернень та інших документів. Наразі підприємство має вести облік таких машин, механізмів, устатковання, а не проводити їх реєстрацію.

Як розслідувати нещасні випадки в умовах карантину

Інформація про облік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки використовується для виїзних перевірок, а також для більш ефективного планування наглядової діяльності, що зменшує регуляторний тиск на суб’єкта господарювання. При цьому територіальні органи Держпраці ведуть облік на підставі:

  • виданих суб’єктам господарювання дозволів на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • висновків експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з охорони праці та промислової безпеки;
  • декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці;
  • документа про відповідність;
  • інформації, яку отримала посадова особа територіального органу Держпраці під час заходів державного нагляду (контролю);
  • інформації, отриманої від суб’єкта господарювання відповідно до звернення територіального органу Держпраці;
  • звернення суб’єкта господарювання до територіального органу Держпраці.
Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки в органах Держпраці Працівник виконує роботу з підвищеною небезпекою: чи проводити атестацію

Увага! Під час обліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки посадовим особам територіальних органів Держпраці заборонено вимагати від власника обладнання надання будь-яких документів та вчиняти будь-які дії щодо нього.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
25883

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73645

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29391

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25791

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді