Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Держпраці наголошує, що реєстрація, яка була передбачена раніше, та облік, ведення якого передбачено на сьогодні, різні за змістом процедури.

Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки в органах Держпраці


Раніше суб’єкти господарювання мали реєструвати або перереєстровувати машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки в органах Держпраці шляхом подання письмових звернень та інших документів. Наразі підприємство має вести облік таких машин, механізмів, устатковання, а не проводити їх реєстрацію.

Як розслідувати нещасні випадки в умовах карантину

Інформація про облік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки використовується для виїзних перевірок, а також для більш ефективного планування наглядової діяльності, що зменшує регуляторний тиск на суб’єкта господарювання. При цьому територіальні органи Держпраці ведуть облік на підставі:

  • виданих суб’єктам господарювання дозволів на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • висновків експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з охорони праці та промислової безпеки;
  • декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці;
  • документа про відповідність;
  • інформації, яку отримала посадова особа територіального органу Держпраці під час заходів державного нагляду (контролю);
  • інформації, отриманої від суб’єкта господарювання відповідно до звернення територіального органу Держпраці;
  • звернення суб’єкта господарювання до територіального органу Держпраці.
Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки в органах Держпраці Працівник виконує роботу з підвищеною небезпекою: чи проводити атестацію

Увага! Під час обліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки посадовим особам територіальних органів Держпраці заборонено вимагати від власника обладнання надання будь-яких документів та вчиняти будь-які дії щодо нього.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108985

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146546

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53065

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139440

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді