Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки

Держпраці наголошує, що реєстрація, яка була передбачена раніше, та облік, ведення якого передбачено на сьогодні, різні за змістом процедури.

Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки в органах Держпраці


Раніше суб’єкти господарювання мали реєструвати або перереєстровувати машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки в органах Держпраці шляхом подання письмових звернень та інших документів. Наразі підприємство має вести облік таких машин, механізмів, устатковання, а не проводити їх реєстрацію.

Як розслідувати нещасні випадки в умовах карантину

Інформація про облік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки використовується для виїзних перевірок, а також для більш ефективного планування наглядової діяльності, що зменшує регуляторний тиск на суб’єкта господарювання. При цьому територіальні органи Держпраці ведуть облік на підставі:

  • виданих суб’єктам господарювання дозволів на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • висновків експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з охорони праці та промислової безпеки;
  • декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці;
  • документа про відповідність;
  • інформації, яку отримала посадова особа територіального органу Держпраці під час заходів державного нагляду (контролю);
  • інформації, отриманої від суб’єкта господарювання відповідно до звернення територіального органу Держпраці;
  • звернення суб’єкта господарювання до територіального органу Держпраці.
Як правильно обліковувати машини підвищеної небезпеки в органах Держпраці Працівник виконує роботу з підвищеною небезпекою: чи проводити атестацію

Увага! Під час обліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки посадовим особам територіальних органів Держпраці заборонено вимагати від власника обладнання надання будь-яких документів та вчиняти будь-які дії щодо нього.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
228582

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
29461

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
22583

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — підкажемо у статті.
16600

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
126575

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді