Як діяти, якщо роботодавець не виплатив зарплату

Багатьом знайома ситуація: день виплати заробітної плати минув, а грошей ви так і не отримали. Держпраці надала чіткий алгоритм дій у таких випадках.

Крок 1. Заява на ім’я керівника про виплату заробітної плати.

Крок 2. Заява до профспілки про вирішення питання виплати заробітної плати.

Актуальні відповіді на питання про зарплату

У разі якщо безпосередні переговори з керівником не допомогли зрушити ситуацію з місця і зарплату вам так і не виплатили, переходьте до наступного пункту.

Крок 3. Звернення до комісії по трудових спорах.

Якщо комісія по трудових спорах не створена або працівник не погоджується з рішенням комісії.

Крок 4. Позовна заява до місцевого суду про примусове стягнення заборгованості з виплати заробітної плати.

Пам’ятайте, на будь якому етапі працівник може звернутися до Держпраці або її територіальних органів із скаргою на дії роботодавця для притягнення його до кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Cистема управління охороною праці (СУОП)

Що таке система управління охороною праці на підприємстві або СУОП та для чого її впроваджувати? Які питання повинна регулювати ця система та як визначити її ефективність? Дізнайтеся більше зі статті.
41465

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
149

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
80193

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
19942

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді