З’явився єдиний порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу

МОН затвердило Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу.

Скачати акт про нещасний випадок, що стався із здобувачем освіти

МОН установило єдиний порядок розслідування й обліку нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу (наказ МОН від 16.05.2019 № 659 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу», що почав діяти з 16.08.2019). Водночас втратило чинність Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах.

Нове Положення встановлює єдиний порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з вихованцями, учнями, студентами, курсантами, слухачами, стажистами, клінічними ординаторами, аспірантами, докторантами під час освітнього процесу, зокрема і під час трудового та професійного навчання в закладах освіти і в організаціях, на підприємствах на території України. Він поширюється на заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної, спеціалізованої, фахової передвищої, вищої освіти та заклади післядипломної освіти незалежно від форм власності й підпорядкування.

Розслідуванню підлягають випадки, що сталися:

  • під час навчальних занять;
  • прямування на заняття з одного корпусу закладу освіти до іншого пішки чи на транспорті;
  • позакласних, позашкільних та інших заходів у вихідні дні, якщо вони проходять під керівництвом працівника закладу освіти;
  • занять із трудового та професійного навчання;
  • виробничої і навчальної практики тощо.

Розслідування нещасного випадку проводить комісія освітнього закладу протягом п’яти днів з дня її створення. Нещасні випадки, що сталися на підприємстві, розслідує комісія освітнього закладу разом із представником підприємства.

Тест «Чи знаєте ви, як розслідувати нещасний випадок на підприємстві»

Під час розслідування нещасного випадку комісія із розслідування нещасного випадку повинна:

  • з’ясувати обставини та причини нещасного випадку;
  • отримати пояснення від потерпілого (за можливості);
  • виявити й опитати свідків та осіб, які допустили порушення нормативно-правових актів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;
  • визначити, чи пов’язаний нещасний випадок з освітнім процесом;
  • розробити заходи щодо попередження подібних нещасних випадків;
  • скласти акт розслідування нещасного випадку;
  • скласти акт про нещасний випадок, що стався із здобувачем освіти за формою Н-Н, якщо нещасний випадок пов’язаний з освітнім процесом, у п’яти примірниках, які затверджує керівник закладу освіти.

До акта Н-Н додають пояснення свідків, потерпілого та інші документи щодо обставин нещасного випадку, наявності шкідливих і небезпечних чинників та довідку.

Як проводять розслідування нещасного випадку, контролює засновник приватного закладу освіти або керівник органу управління освітою, до сфери якого належить заклад освіти, а також представники професійних спілок, наймані особи з питань охорони праці.

Дія наказу не поширюється на осіб, які працюють за трудовим договором (контрактом) або фактично допущені до роботи в закладах освіти, а також на здобувачів освіти освітніх закладів, що належать до Міноборони та МВС.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт службового розслідування порушень вимог безпеки

Після того, як комісія зі службового розслідування встановила причини, винних осіб і зміст порушень, вона складає акт службового розслідування. Скачайте Акт службового розслідування: зразок, розроблений експертом
7692

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
80080

Допомога при ураженні струмом

Перша допомога при ураженні електричним струмом — це найпростіші медичні дії, які виконуються безпосередньо на місці події в найкоротші після травмування строки. У статті ми розповімо, як правильно надати першу допомогу при ураженні струмом.
63222

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов’язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
131384

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді