Оптимальна чисельність електротехнічного персоналу

Експерт Держпраці розповів, які нормативні документи визначають чисельність електротехнічного персоналу, необхідного для обслуговування електроустановок, наприклад громадських будівель та споруд.

Аби забезпечити безпечну та надійну експлуатацію електроустановок, на підприємстві створюють електротехнічну службу (відділ, групу) з необхідною кількістю електротехнічних працівників, залежно від класу напруги живлення, складності робіт із обслуговування електроустановок (п. 1.3 розд. IV Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258; далі — ПТЕЕС).

Якщо підприємству економічно недоцільно створити електротехнічну службу (відділ, групу), свої електроустановки воно передає ⇒

Про те, в якому нормативному документі встановлено оптимальну чисельність працівників, котрі обслуговують будинки управлінь і будинки конструкторських та проектних організацій, читайте у свіжому номері Довідника.

Також є Методика розрахунку чисельності окремих категорій працівників на основі норм з праці (затверджена наказом Мінпраці від 04.09.2000 № 222). Цей документ визначає загальну методику розрахунку чисельності окремих категорій працівників на основі норм із праці (норм часу, нормативів чисельності, норм навантаження, норм часу обслуговування і норм обслуговування), зокрема чисельність електротехнічного персоналу.

Це не весь перелік документів, які встановлюють вимоги до чисельності електротехнічного персоналу. З вичерпним переліком ви можете ознайомитися у статті Як визначити оптимальну чисельність електротехнічного персоналу.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7593

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
309

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4824

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25323

Забезпечуємо безпеку дорожнього руху на підприємстві

Для того, щоб забезпечити безпеку праці персоналу на автопідприємстві, потрібно належним чином організувати рух транспортних засобів і пішоходів територією та у виробничих приміщеннях підприємства. Яким має бути алгоритм дій роботодавця — розповідає експерт.
27632

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді