Мінрегіон затвердив нові ДБН, які змінюють призначення прибудинкових майданчиків

Відтепер при проектуванні нових або реконструкції старих житлових кварталів, питомий розмір майданчиків для відпочинку дорослих збільшується в два рази (до 0,2 кв. м на людину), для занять фізкультурою - в 10 разів (2 кв. м на людину).

Така організація простору стане можлива завдяки відміні застарілої норми про госпмайданчики, згідно з якою у дворі виділяється площа для сушіння білизни або чищення килимів. Згідно з новим ДБН у разі потреби і за рішенням органу місцевого самоврядування, госпмайданчик може бути влаштований з розрахунку 0,1 кв. м на людину або 0,25 кв. м на квартиру. При цьому відстань до них від найбільш віддаленого входу до будинку не може перевищувати 100 м.

ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» вже офіційно опублікований. Окрім нього, 31 травня також були опубліковані: ДБН В.2.2-3:2018 «Будівлі і споруди. Заклади освіти», ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів». Усі вони набудуть чинності з 1 вересня 2018 року.

Легковий автомобіль на підприємствіДізнайтеся відпвідь на питання, що важливіше: НПАОП чи ДБН?

Як повідомлялося раніше, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує заборонити організацію парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1478

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59212

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40936