Відтепер при проектуванні нових або реконструкції старих житлових кварталів, питомий розмір майданчиків для відпочинку дорослих збільшується в два рази (до 0,2 кв. м на людину), для занять фізкультурою - в 10 разів (2 кв. м на людину).
Така організація простору стане можлива завдяки відміні застарілої норми про госпмайданчики, згідно з якою у дворі виділяється площа для сушіння білизни або чищення килимів. Згідно з новим ДБН у разі потреби і за рішенням органу місцевого самоврядування, госпмайданчик може бути влаштований з розрахунку 0,1 кв. м на людину або 0,25 кв. м на квартиру. При цьому відстань до них від найбільш віддаленого входу до будинку не може перевищувати 100 м.
ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» вже офіційно опублікований. Окрім нього, 31 травня також були опубліковані: ДБН В.2.2-3:2018 «Будівлі і споруди. Заклади освіти», ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів». Усі вони набудуть чинності з 1 вересня 2018 року.
Дізнайтеся відпвідь на питання, що важливіше: НПАОП чи ДБН?
Як повідомлялося раніше, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує заборонити організацію парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.