Відтепер при проектуванні нових або реконструкції старих житлових кварталів, питомий розмір майданчиків для відпочинку дорослих збільшується в два рази (до 0,2 кв. м на людину), для занять фізкультурою - в 10 разів (2 кв. м на людину).
Така організація простору стане можлива завдяки відміні застарілої норми про госпмайданчики, згідно з якою у дворі виділяється площа для сушіння білизни або чищення килимів. Згідно з новим ДБН у разі потреби і за рішенням органу місцевого самоврядування, госпмайданчик може бути влаштований з розрахунку 0,1 кв. м на людину або 0,25 кв. м на квартиру. При цьому відстань до них від найбільш віддаленого входу до будинку не може перевищувати 100 м.
ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» вже офіційно опублікований. Окрім нього, 31 травня також були опубліковані: ДБН В.2.2-3:2018 «Будівлі і споруди. Заклади освіти», ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів». Усі вони набудуть чинності з 1 вересня 2018 року.
Дізнайтеся відпвідь на питання, що важливіше: НПАОП чи ДБН?
Як повідомлялося раніше, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує заборонити організацію парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець
Дізнайтесь зі статті, які є обов’язкові щеплення працівникам лабораторій та структурних підрозділів лабораторій, а також хто саме з працівників повинен мати щеплення