Правила встановлюють загальні вимоги до конструкції, характеристик, умов експлуатації елементів локалізуючої системи безпеки атомної станції.
Правила улаштування та безпечної експлуатації локалізуючих систем безпеки затведжено наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 03.04.2018 № 140 (далі – Правила). Вони встановлюють вимоги до таикх елементів локалізуючої системи безпеки атомної станції:
- будівельні конструкції герметичного огородження, а саме: залізобетонні конструкції та стальні оболонки;
- герметизуюче облицювання з закладними деталями;
- баки;
- проходки із закладними деталями, люки, двері, шлюзи та їх закладні деталі;
- обладнання технологічних систем на ділянках, що перетинають межу зони локалізації (ізолюючі пристрої; запобіжні та перепускні пристрої тощо);
- системи зниження тиску, відведення тепла, запобігання вибухонебезпечним та пожежонебезпечним концентраціям газів, очищення середовища зони локалізації аварії.
Елементи локалізуючих систем безпеки, не включені до цього переліку, мають відповідати вимогам норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.
Правила не поширюються на:
- електричні пристрої (крім корпусів електричних проходок та їх закладних деталей);
- елементи приводних пристроїв локалізуючих систем безпеки, відмова яких не призводить до додаткового виходу радіоактивних речовин за межі зони локалізації аварій.
Зверніть увагу!
Правила обов’язкові для всіх юридичних і фізичних осіб, що здійснюють або планують здійснювати діяльність, пов’язану з проектуванням (конструюванням), виготовленням, будівництвом (монтажем), випробуванням та експлуатацією локалізуючих систем безпеки енергоблоків атомних станцій.
Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
На які підприємства поширюється дія Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, та яке обладнання підпадає під їх дію? Які вимоги до розміщення та експлуатації такого обладнання? Розповідаємо у статті.
Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
Зі статті ви дізнаєтеся: які дозвільні документи потрібно оформити, які існують вимоги до виробничого персоналу, а також ознайомитеся з правилами безпеки під час експлуатування котельні