Набули чинності Правила улаштування та безпечної експлуатації локалізуючих систем безпеки

Правила встановлюють загальні вимоги до конструкції, характеристик, умов експлуатації елементів локалізуючої системи безпеки атомної станції.

Правила улаштування та безпечної експлуатації локалізуючих систем безпеки затведжено наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 03.04.2018 № 140 (далі – Правила). Вони встановлюють вимоги до таикх елементів локалізуючої системи безпеки атомної станції:

  • будівельні конструкції герметичного огородження, а саме: залізобетонні конструкції та стальні оболонки;
  • герметизуюче облицювання з закладними деталями;
  • баки;
  • проходки із закладними деталями, люки, двері, шлюзи та їх закладні деталі;
  • обладнання технологічних систем на ділянках, що перетинають межу зони локалізації (ізолюючі пристрої; запобіжні та перепускні пристрої тощо);
  • системи зниження тиску, відведення тепла, запобігання вибухонебезпечним та пожежонебезпечним концентраціям газів, очищення середовища зони локалізації аварії.

Елементи локалізуючих систем безпеки, не включені до цього переліку, мають відповідати вимогам норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

Правила не поширюються на:

  • електричні пристрої (крім корпусів електричних проходок та їх закладних деталей);
  • елементи приводних пристроїв локалізуючих систем безпеки, відмова яких не призводить до додаткового виходу радіоактивних речовин за межі зони локалізації аварій.

Зверніть увагу!

Правила обов’язкові для всіх юридичних і фізичних осіб, що здійснюють або планують здійснювати діяльність, пов’язану з проектуванням (конструюванням), виготовленням, будівництвом (монтажем), випробуванням та експлуатацією локалізуючих систем безпеки енергоблоків атомних станцій.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила будови і безпечної експлуатації електроустановок споживачів

Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
67915

Безпечне експлуатування будинкової котельні

Зі статті ви дізнаєтеся: які дозвільні документи потрібно оформити, які існують вимоги до виробничого персоналу, а також ознайомитеся з правилами безпеки під час експлуатування котельні
2615

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
76792

Вимоги охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Під час робіт із вантажопідіймальними кранами, підіймальними пристроями й відповідним обладнанням існує великий ризик травмування працівників. Читайте детальніше про те, як безпечно експлуатувати вантажопідіймальні крани та яких заходів ужити в умовах воєнних дій
24069

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді