Набули чинності Правила улаштування та безпечної експлуатації локалізуючих систем безпеки

Правила встановлюють загальні вимоги до конструкції, характеристик, умов експлуатації елементів локалізуючої системи безпеки атомної станції.

Правила улаштування та безпечної експлуатації локалізуючих систем безпеки затведжено наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 03.04.2018 № 140 (далі – Правила). Вони встановлюють вимоги до таикх елементів локалізуючої системи безпеки атомної станції:

  • будівельні конструкції герметичного огородження, а саме: залізобетонні конструкції та стальні оболонки;
  • герметизуюче облицювання з закладними деталями;
  • баки;
  • проходки із закладними деталями, люки, двері, шлюзи та їх закладні деталі;
  • обладнання технологічних систем на ділянках, що перетинають межу зони локалізації (ізолюючі пристрої; запобіжні та перепускні пристрої тощо);
  • системи зниження тиску, відведення тепла, запобігання вибухонебезпечним та пожежонебезпечним концентраціям газів, очищення середовища зони локалізації аварії.

Елементи локалізуючих систем безпеки, не включені до цього переліку, мають відповідати вимогам норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

Правила не поширюються на:

  • електричні пристрої (крім корпусів електричних проходок та їх закладних деталей);
  • елементи приводних пристроїв локалізуючих систем безпеки, відмова яких не призводить до додаткового виходу радіоактивних речовин за межі зони локалізації аварій.

Зверніть увагу!

Правила обов’язкові для всіх юридичних і фізичних осіб, що здійснюють або планують здійснювати діяльність, пов’язану з проектуванням (конструюванням), виготовленням, будівництвом (монтажем), випробуванням та експлуатацією локалізуючих систем безпеки енергоблоків атомних станцій.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як використовувати пневмоінструмент безпечно

Дізнайтеся про вимоги з охорони праці під час застосування пневматичного інструменту, зокрема яких заходів вжити перед початком роботи з ним та як безпечно проводити самі роботи.
124

Правила експлуатації теплових установок і мереж

Зі статті ви дізнаєтеся про правила технічної експлуатації теплових установок і мереж, зокрема про вимоги до персоналу, котрий здійснює експлуатацію і обслуговування джерел теплопостачання та правила охорони праці під час експлуатації теплових установок і мереж.
19065

Правила безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів

Роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен утримувати його у справному стані та забезпечити його безпечну експлуатацію. Дізнайтеся більше про правила будови і безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів.
4928

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
14882

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді