Уряд ініціює законодавчі зміни з метою створення безпечних і здорових умов праці та пропонує зняти обмеження на проведення Держпраці перевірок дотримання законодавства про працю підприємствами.
Зокрема, пропонується конкретизувати норми законодавства щодо відновлення повноважень Держпраці в частині контролю за дотриманням законодавства про працю, зайнятість населення, охорони праці та гірничого нагляду.
Тобто, Держпраці можуть повернути можливість безперешкодно і в будь-який час здійснювати перевірки, а також вживати заходів щодо усунення виявлених недоліків.
Це передбачено в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці».
У пояснювальній записці сказано, що метою прийняття проекту акта є відновлення повноцінного державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, охорону праці, гігієну праці відповідно до вимог Конвенцій Міжнародної організації праці.
Читайте також:
Серед іншого необхідність його ухвалення обгрунтовується тим, що ефективність здійснення інспекторами Держпраці заходів державного нагляду (контролю) забезпечується його раптовістю, можливістю, у разі загрози здоров’ю чи життю людини, зупинити виконання робіт, експлуатації устаткування підвищеної небезпеки.
Скачати проект Закону
Скачати пояснювальну записку
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.