Уряд ініціює законодавчі зміни з метою створення безпечних і здорових умов праці та пропонує зняти обмеження на проведення Держпраці перевірок дотримання законодавства про працю підприємствами.
Зокрема, пропонується конкретизувати норми законодавства щодо відновлення повноважень Держпраці в частині контролю за дотриманням законодавства про працю, зайнятість населення, охорони праці та гірничого нагляду.
Тобто, Держпраці можуть повернути можливість безперешкодно і в будь-який час здійснювати перевірки, а також вживати заходів щодо усунення виявлених недоліків.
Це передбачено в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці».
У пояснювальній записці сказано, що метою прийняття проекту акта є відновлення повноцінного державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, охорону праці, гігієну праці відповідно до вимог Конвенцій Міжнародної організації праці.
Читайте також:
Серед іншого необхідність його ухвалення обгрунтовується тим, що ефективність здійснення інспекторами Держпраці заходів державного нагляду (контролю) забезпечується його раптовістю, можливістю, у разі загрози здоров’ю чи життю людини, зупинити виконання робіт, експлуатації устаткування підвищеної небезпеки.
Скачати проект Закону
Скачати пояснювальну записку
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.