З’ясувалося, що працівник обіймав посаду сестри медичної на період відсутності основного працівника. Через півроку він був увільнений від роботи у зв’язку з призовом на строкову військову службу із збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на період проходження строкової військової служби. Проте строковика було звільнено у зв’язку з виходом на роботу основного працівника.
Керівництво закладу порушило вимоги ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України, які встановлюють: за працівниками, призваними на строкову військову службу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток.
За результатами інспекційного відвідування складено акт, вручено припис з вимогою усунення порушень та відповідно до ст. 265 КЗпП України накладено штрафні санкції.
Нагадуємо, у разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232–XII, «Про альтернативну (невійськову) службу» від 12.12.1991 № 1975–XII, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII, передбачено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Наразі ця сума становить 37 230 грн.
Детальніше про відповідальність за порушення трудового законодавства читайте у статті: Нові штрафи за порушення законодавства про працю