За неправомірне звільнення строковика оштрафовано навчальний заклад

У грудні 2017 року до Управління Держпраці в Рівненській області надійшло звернення з приводу незаконного звільнення працівника Радивилівського професійного ліцею, призваного на строкову військову службу. Для вивчення ситуації і виявлення можливих порушень законодавства про працю фахівці Управління провели інспекційне відвідування закладу.

З’ясувалося, що працівник обіймав посаду сестри медичної на період відсутності основного працівника. Через півроку він був увільнений від роботи у зв’язку з призовом на строкову військову службу із збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на період проходження строкової військової служби. Проте строковика було звільнено у зв’язку з виходом на роботу основного працівника.

Керівництво закладу порушило вимоги ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України, які встановлюють: за працівниками, призваними на строкову військову службу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток.

За результатами інспекційного відвідування складено акт, вручено припис з вимогою усунення порушень та відповідно до ст. 265 КЗпП України накладено штрафні санкції.

Нагадуємо, у разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232–XII, «Про альтернативну (невійськову) службу» від 12.12.1991 № 1975–XII, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII, передбачено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Наразі ця сума становить 37 230 грн.

За неправомірне звільнення строковика оштрафовано навчальний заклад Детальніше про відповідальність за порушення трудового законодавства читайте у статті: Нові штрафи за порушення законодавства про працю

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91041

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45551

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49366

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та ін. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
16114