За неправомірне звільнення строковика оштрафовано навчальний заклад

У грудні 2017 року до Управління Держпраці в Рівненській області надійшло звернення з приводу незаконного звільнення працівника Радивилівського професійного ліцею, призваного на строкову військову службу. Для вивчення ситуації і виявлення можливих порушень законодавства про працю фахівці Управління провели інспекційне відвідування закладу.

З’ясувалося, що працівник обіймав посаду сестри медичної на період відсутності основного працівника. Через півроку він був увільнений від роботи у зв’язку з призовом на строкову військову службу із збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку на період проходження строкової військової служби. Проте строковика було звільнено у зв’язку з виходом на роботу основного працівника.

Керівництво закладу порушило вимоги ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України, які встановлюють: за працівниками, призваними на строкову військову службу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток.

За результатами інспекційного відвідування складено акт, вручено припис з вимогою усунення порушень та відповідно до ст. 265 КЗпП України накладено штрафні санкції.

Нагадуємо, у разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232–XII, «Про альтернативну (невійськову) службу» від 12.12.1991 № 1975–XII, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII, передбачено штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Наразі ця сума становить 37 230 грн.

За неправомірне звільнення строковика оштрафовано навчальний заклад Детальніше про відповідальність за порушення трудового законодавства читайте у статті: Нові штрафи за порушення законодавства про працю

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68950

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91541

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9913

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24469

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді