На засіданні Кабінету Міністрів України, присвяченого питанням дерегуляції, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман визначив першочергові завдання в контексті дерегуляції. Йшлося про встановлення чітких критеріїв, за якими здійснюватиметься інспекційна діяльність, створення системи запобігання ризикам і запровадження чек-листів.
Читайте також: Як Держпраці підприємства перевіряє
За словами глави Уряду, у кожному контролюючому органі мають бути запроваджені система оцінки та запобігання ризикам і чек-листи.
«До 1 квітня в кожному контролюючому органі повинна бути така система уникнення ризиків і чек-листи, які ми будемо моніторити», – наголосив Володимир Гройсман.
Читайте також: Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям
Пріоритетним завданням Уряд визначив зростання економіки. На це спрямовані ключові програми підтримки цілих галузей промисловості та напрямків діяльності підприємців. У зв’язку з цим Кабмін схвалив пакет документів щодо дерегуляції та зміни системи державного нагляду і контролю та скасував близько 300 регуляторних актів, що створювали перешкоди для розвитку підприємництва і збільшували витрати на ведення господарської діяльності.
Мораторій на здійснення інспекційної діяльності в наступному році не поширюватиметься на Держпраці, адже, окрім інших, питання подолання незадекларованої праці є одним із шляхів зростання економіки.
Джерело Держпраці
Гарячі статті зі свіжого номера
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.