Стартувала реформа інспекційної системи

Уряд має намір переорієнтовувати інспекційну систему на запобігання порушенням та підвищення відповідальності інспекторів. При перевірках застосовуватимуть ризик-орієнтований підхід, передбачено мінімізацію корупційних ризиків шляхом автоматизації відбору критеріїв для перевірок.

Буде сформовано індивідуальний перелік вимог до кожного виду бізнесу, оцінено важливість кожної вимоги та створено позитивний стимул для дотримання цих вимог, наприклад публічний рейтинг бізнесу. Ризик-орієнтований підхід вводитиметься через створення національного переліку небезпек. Перевірятися будуть тільки найважливіші вимоги, а потім – оцінюватиметься ефективність регулювання і органів за станом небезпек.

Це передбачено Стратегією реформування системи державного нагляду (контролю), яку затверджено на засіданні Кабміну 18 грудня.

Стартувала реформа інспекційної системи Читайте також: Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям

Раніше, вже було запущено пілотний модуль планування заходів державного нагляду – онлайн-портал, що містить всі плани перевірок, всі вимоги до бізнесу, які перевірятимуться, а також результати самих перевірок та їх оскаржень. Як пояснив перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов, за перші 10 днів роботи модуля ним скористалося більше 50 тис. користувачів. У Міністерстві працюють над тим, щоб до 2020 року національна система управління ризиками запрацювала повноцінно.

Скачати проект Стратегії

Стартувала реформа інспекційної системи

За інформацією LIGA:ZAKON

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
456

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
58008

Cистема управління охороною праці (СУОП)

Що таке система управління охороною праці на підприємстві або СУОП та для чого її впроваджувати? Які питання повинна регулювати ця система та як визначити її ефективність? Дізнайтеся більше зі статті.
44005

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
265

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді