Уряд має намір переорієнтовувати інспекційну систему на запобігання порушенням та підвищення відповідальності інспекторів. При перевірках застосовуватимуть ризик-орієнтований підхід, передбачено мінімізацію корупційних ризиків шляхом автоматизації відбору критеріїв для перевірок.
Буде сформовано індивідуальний перелік вимог до кожного виду бізнесу, оцінено важливість кожної вимоги та створено позитивний стимул для дотримання цих вимог, наприклад публічний рейтинг бізнесу. Ризик-орієнтований підхід вводитиметься через створення національного переліку небезпек. Перевірятися будуть тільки найважливіші вимоги, а потім – оцінюватиметься ефективність регулювання і органів за станом небезпек.
Це передбачено Стратегією реформування системи державного нагляду (контролю), яку затверджено на засіданні Кабміну 18 грудня.
Читайте також: Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям
Раніше, вже було запущено пілотний модуль планування заходів державного нагляду – онлайн-портал, що містить всі плани перевірок, всі вимоги до бізнесу, які перевірятимуться, а також результати самих перевірок та їх оскаржень. Як пояснив перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов, за перші 10 днів роботи модуля ним скористалося більше 50 тис. користувачів. У Міністерстві працюють над тим, щоб до 2020 року національна система управління ризиками запрацювала повноцінно.
Скачати проект Стратегії
За інформацією LIGA:ZAKON
Гарячі статті зі свіжого номера
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.