Стартувала реформа інспекційної системи

Уряд має намір переорієнтовувати інспекційну систему на запобігання порушенням та підвищення відповідальності інспекторів. При перевірках застосовуватимуть ризик-орієнтований підхід, передбачено мінімізацію корупційних ризиків шляхом автоматизації відбору критеріїв для перевірок.

Буде сформовано індивідуальний перелік вимог до кожного виду бізнесу, оцінено важливість кожної вимоги та створено позитивний стимул для дотримання цих вимог, наприклад публічний рейтинг бізнесу. Ризик-орієнтований підхід вводитиметься через створення національного переліку небезпек. Перевірятися будуть тільки найважливіші вимоги, а потім – оцінюватиметься ефективність регулювання і органів за станом небезпек.

Це передбачено Стратегією реформування системи державного нагляду (контролю), яку затверджено на засіданні Кабміну 18 грудня.

Стартувала реформа інспекційної системи Читайте також: Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям

Раніше, вже було запущено пілотний модуль планування заходів державного нагляду – онлайн-портал, що містить всі плани перевірок, всі вимоги до бізнесу, які перевірятимуться, а також результати самих перевірок та їх оскаржень. Як пояснив перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов, за перші 10 днів роботи модуля ним скористалося більше 50 тис. користувачів. У Міністерстві працюють над тим, щоб до 2020 року національна система управління ризиками запрацювала повноцінно.

Скачати проект Стратегії

Стартувала реформа інспекційної системи

За інформацією LIGA:ZAKON

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1652

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91238

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45665

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49682