Уряд має намір переорієнтовувати інспекційну систему на запобігання порушенням та підвищення відповідальності інспекторів. При перевірках застосовуватимуть ризик-орієнтований підхід, передбачено мінімізацію корупційних ризиків шляхом автоматизації відбору критеріїв для перевірок.
Буде сформовано індивідуальний перелік вимог до кожного виду бізнесу, оцінено важливість кожної вимоги та створено позитивний стимул для дотримання цих вимог, наприклад публічний рейтинг бізнесу. Ризик-орієнтований підхід вводитиметься через створення національного переліку небезпек. Перевірятися будуть тільки найважливіші вимоги, а потім – оцінюватиметься ефективність регулювання і органів за станом небезпек.
Це передбачено Стратегією реформування системи державного нагляду (контролю), яку затверджено на засіданні Кабміну 18 грудня.
Читайте також: Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям
Раніше, вже було запущено пілотний модуль планування заходів державного нагляду – онлайн-портал, що містить всі плани перевірок, всі вимоги до бізнесу, які перевірятимуться, а також результати самих перевірок та їх оскаржень. Як пояснив перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов, за перші 10 днів роботи модуля ним скористалося більше 50 тис. користувачів. У Міністерстві працюють над тим, щоб до 2020 року національна система управління ризиками запрацювала повноцінно.
Скачати проект Стратегії

За інформацією LIGA:ZAKON
Гарячі статті зі свіжого номера
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.