ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак оприлюднив новий рейтинг «ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів»

Новий перелік сотні основних підприємств-забруднювачів навколишнього природного середовища вперше розділено на три категорії, які включають:

  • скиди;
  • викиди;
  • утворення відходів.

До «ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів» увійшло:

  • 33 підприємства, які завдають найбільшої шкоди водним об’єктам, атмосфері;
  • 34 підприємства, які утворюють найбільшу кількість промислових відходів.

Області з найбільшою кількістю підприємств-забруднювачів:

  • Донецька;
  • Дніпропетровська;
  • Запорізька.

До цього часу в Україні не існувало чіткої методології визначення підприємств, діяльність яких є екологічно небезпечною та несе техногенне навантаження на довкілля.

Для України вкрай необхідними є об’єктивні дані щодо підприємств-забруднювачів. Оскільки це дозволить запровадити системну державну політику екологічної безпеки та можливість оцінювати потенційну екологічну небезпеку об’єктів, які працюють на території України.

Відзначимо, що Україна взяла на себе зобов’язання щодо зменшення викидів в атмосферу, скидів у воду і, відповідно, переходу на низькокарбонову модель розвитку економіки.

Джерело: офіційний сайт Міністерства екології та природних ресурсів України

ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
33

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
398

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11897

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
64

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді