ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак оприлюднив новий рейтинг «ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів»

Новий перелік сотні основних підприємств-забруднювачів навколишнього природного середовища вперше розділено на три категорії, які включають:

  • скиди;
  • викиди;
  • утворення відходів.

До «ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів» увійшло:

  • 33 підприємства, які завдають найбільшої шкоди водним об’єктам, атмосфері;
  • 34 підприємства, які утворюють найбільшу кількість промислових відходів.

Області з найбільшою кількістю підприємств-забруднювачів:

  • Донецька;
  • Дніпропетровська;
  • Запорізька.

До цього часу в Україні не існувало чіткої методології визначення підприємств, діяльність яких є екологічно небезпечною та несе техногенне навантаження на довкілля.

Для України вкрай необхідними є об’єктивні дані щодо підприємств-забруднювачів. Оскільки це дозволить запровадити системну державну політику екологічної безпеки та можливість оцінювати потенційну екологічну небезпеку об’єктів, які працюють на території України.

Відзначимо, що Україна взяла на себе зобов’язання щодо зменшення викидів в атмосферу, скидів у воду і, відповідно, переходу на низькокарбонову модель розвитку економіки.

Джерело: офіційний сайт Міністерства екології та природних ресурсів України

ТОП-100 найбільших підприємств-забруднювачів

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1804

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4883

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді