А на вашому підприємстві є аптечка?

Роботодавець має створити одне або кілька приміщень для надання першої медичної допомоги. Ці приміщення повинні бути забезпечені необхідним обладнанням і матеріалами. Крім того, засоби, що використовуються для надання першої допомоги, повинні бути в наявності в усіх місцях, де цього вимагають умови праці.

Читайте на порталі: Аптечка на підприємстві

Обов'язкова наявність аптечок і перелік засобів, які повинні в них міститися, на тих чи інших підприємствах передбачено нормативно-правовими актами, зокрема:

  • розпорядженням КМУ «Про заходи щодо запобігання травматизму і вдосконалення порядку подання першої медичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних подій» від 07.05.1998 № 291-р;
  • наказом МОЗ «Про затвердження переліків лікарських засобів у медичних аптечках транспортних засобів» від 07.07.1998 № 187;
  • п. 42 Інструкції по санітарному утриманню приміщень і обладнання виробничих підприємств, затв. Головним санітарно-епідеміологічним управлінням Міністерства охорони здоров'я СРСР від 31.12.1966 № 658-66;
  • Санитарными правилами для предприятий общественного питания, включая кондитерские цехи и предприятия, вырабарывающие мягкое мороженое (СанПіН 42-123-5777-91) від 19.03.1991 і т.д.

Звертаємо увагу, що законодавством не визначено єдиного поняття терміну «аптечка». Однак, керуючись джерелами теорії медичної науки, аптечка є набором лікарських засобів, інструментів та приладів, призначених для надання першої медичної допомоги. Її зміст залежить від специфіки діяльності підприємства, і його визначає сам роботодавець, якщо це не визначено окремими нормативно-правовими актами.

Джерело: Лист Держпраці від 18.11.2016 № 11506/1/4.4-ДП-16.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11895

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді