А на вашому підприємстві є аптечка?

Роботодавець має створити одне або кілька приміщень для надання першої медичної допомоги. Ці приміщення повинні бути забезпечені необхідним обладнанням і матеріалами. Крім того, засоби, що використовуються для надання першої допомоги, повинні бути в наявності в усіх місцях, де цього вимагають умови праці.

Читайте на порталі: Аптечка на підприємстві

Обов'язкова наявність аптечок і перелік засобів, які повинні в них міститися, на тих чи інших підприємствах передбачено нормативно-правовими актами, зокрема:

  • розпорядженням КМУ «Про заходи щодо запобігання травматизму і вдосконалення порядку подання першої медичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних подій» від 07.05.1998 № 291-р;
  • наказом МОЗ «Про затвердження переліків лікарських засобів у медичних аптечках транспортних засобів» від 07.07.1998 № 187;
  • п. 42 Інструкції по санітарному утриманню приміщень і обладнання виробничих підприємств, затв. Головним санітарно-епідеміологічним управлінням Міністерства охорони здоров'я СРСР від 31.12.1966 № 658-66;
  • Санитарными правилами для предприятий общественного питания, включая кондитерские цехи и предприятия, вырабарывающие мягкое мороженое (СанПіН 42-123-5777-91) від 19.03.1991 і т.д.

Звертаємо увагу, що законодавством не визначено єдиного поняття терміну «аптечка». Однак, керуючись джерелами теорії медичної науки, аптечка є набором лікарських засобів, інструментів та приладів, призначених для надання першої медичної допомоги. Її зміст залежить від специфіки діяльності підприємства, і його визначає сам роботодавець, якщо це не визначено окремими нормативно-правовими актами.

Джерело: Лист Держпраці від 18.11.2016 № 11506/1/4.4-ДП-16.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21344

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14371

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
654

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4847

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді