Указом Президента України від 11 жовтня 2013 року № 555/2013 було запроваджено професійне свято – День пожежної охорони, який кожного року відзначається 17 квітня.
Кожного дня тисячі рятувальників несуть цілодобову пожежну службу на території всієї України і готові за першим викликом прийти на допомогу тим, хто її потребує. Кожного дня тисячі рятувальників, ризикуючи своїм життям, рятують життя інших людей від наслідків техногенних та природніх катастроф.
Державна служба з надзвичайних ситуації України демонструє високі показники роботи пожежників-рятувальників, надзвичайну злагодженість та професіоналізм своїх працівників. В найбільш складних ситуаціях робітники протипожежної охорони завжди виявляють високі моральні якості, самовідданість, мужність і особисту дисципліну.
Сумлінність та благородство рятувальників – приклад для всіх нас. Професія рятувальника не знає вихідних днів або свят, але пошанована вдячністю від усіх громадян України – від найменших до найстаріших.
Щиро дякуємо вам, вогнеборці, за продуктивну працю, вірність професійному обов’язку, героїзм та сміливість у боротьбі з незваним лихом.
Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?