Законність штрафів підтверджено в суді

Офіційний сайт Держпраці оприлюднив інформацію щодо рішення Вищого адміністративного суду за позовом ТОВ «Баск Ф» до Управління Держпраці у Сумській обл. Суд відмовив в задоволенні позову про скасування постанови про накладення штрафу за допуск до роботи без підписання трудового договору працівника, який загинув під час виконання своїх обов’язків.

Як повідомлялося раніше, 01.03.2016 року в Сумах під час робіт з утеплення фасаду новобудови штукатур-теплоізоляційник ТОВ «Баск Ф» впав з висоти 6-го поверху.

Комісією Управління Держпраці у Сумській обл. було встановлено, що працівник виконував трудові обов’язки без офіційного оформлення відносин з роботодавцем. Відповідно до ст. 265 КЗпПУ за порушення трудового законодавства підприємство було оштрафоване на 41 340 грн, що дорівнювало 30 мінімальним зарплатам (на момент вчинення правопорушення).

Законної сили також набули ще 2 рішення апеляційного суду про відмову в задоволенні позовів суб’єктів господарювання до Управляння Держпраці у Сумській обл. щодо скасування постанов про накладення штрафу згідно зі ст. 265 КЗпПУ.

Це стосується перевірки КП «Редакція газети «Сумщина», коли фахівцями Держпраці було виявлено порушення роботодавцем законодавства щодо оформлення трудових відносин з 4 працівниками. Штраф для підприємства становив 174 тис. грн.

Подібна ситуація склалася у ТОВ «Летранс Групп». Державними інспекторами  виявлено допуск до роботи без підписання трудового договору 1-го працівника. Підприємство оштрафовано на 43,5 тис. грн.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1926

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
101983

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45857

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50225