За даними Державної служби України з питань праці, за липень 2016 року смертельно травмовано 30 осіб, за липень 2015 року — 35 осіб (зменшення на 14%).
З початку 2016 року на підприємствах України смертельно травмовано 201 особу, за аналогічний період 2015 року — 205 осіб (зменшення на 2%).
Основні причини нещасних випадків:
- дорожньо-транспортна пригода та наїзд транспортного засобу (62 особи);
- падіння потерпілого (35 осіб);
- падіння, обрушення предметів, матеріалів, породи, грунту (31 особа);
- дія предметів та деталей, що рухаються (28 осіб);
- дія шкідливих і токсичних речовин (12 осіб);
- ураження електричним струмом (11 осіб).
За інформацією Управління Держпраці у Вінницькій області
Усі аварії, які сталися на виробництві, мають реєструються у журналі реєстрації аварій. Скачайте бланк такого журналу.
Законодавець передбачив право потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг. Розповідаємо, про які саме послуги йдеться та який порядок їх надання.
Діє новий Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. Дізнайтеся, як створити комісію з розслідування аварії на об’єктах підвищеної небезпеки та про її обов'язки, а також скачайте Акт розслідування обставин та причин аварії.
Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
Дізнайтеся, як діяти, якщо швидка відмовляється госпіталізувати працівника у тяжкому стані з підприємства та хто нестиме відповідальність, якщо стан працівника погіршиться або виникне тривала непрацездатність.