Продовжено актуалізацію Списків № 1 і № 2

Міністерству соціальної політики України доручено продовжити актуалізацію списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Нещодавно постановою КМУ від 24.06.2016 № 461 (далі — Постанова № 461) було затверджено нову редакцію Списків № 1 і № 2, в яких значно скоротили переліки посад і професій, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Як повідомляє Федерація професійних спілок України, Постанова № 461, попри вимоги законодавства, не проходила узгодження у профспілок і організацій роботодавців. Тому профспілки звернулися до Держпраці з листом про перегляд затверджених списків. У відповідь Держпраці повідомила:

«Відповідно до підпункту 2 пункту 4 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 21 Міністерству соціальної політики України разом із сторонами соціального діалогу доручено продовжити актуалізацію списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

З метою недопущення обмеження прав працівників на пільгове пенсійне забезпечення, які дійсно зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими умовами та продовження актуалізації Списків, створюється робоча група за участю представників усіх заінтересованих органів, у тому числі представників всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців».

За інформацією прес-центру ФПУ

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Пенсія за віком на пільгових умовах

Законодавством України у галузі пенсійного забезпечення передбачається можливість отримання особами пільгових пенсій за віком. Таке право виникає у працівників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці. Що потрібно знати про пільгові пенсії у 2023 році — розповідає експерт.
48562

На які пільги та компенсації мають право медичні працівники

Держава забезпечує право медпрацівників на пільги та компенсації. Однак не завжди заклад охорони здоров’я надає їх своїм працівникам у повному обсязі. Стаття допоможе реалізувати право медичних працівників на пільги й компенсації і не заплутатися в законодавстві.
10633

Особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Працівники, які були зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, мають право на пільгову пенсію. На яких умовах вона призначається та які документи потрібно подати — читайте далі.
2284

Хто з 2018 року отримав право на пільгову пенсію

У 2016 році Уряд скоротив Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а в липні 2017 року увів нові позиції та уточнив наявні. Змінені редакції Списків чинні з 01.01.2018. Хто з першого січня здобув право на пільгову пенсію? Як зараховують до пільгового стажу роботу у шкідливих і важких умовах до 01.01.2018 – читайте про це далі.
899