Кабінет Міністрів України зареєстрував проект Закону України «Про внесення зміни до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення»
Кабінет Міністрів України зареєстрував проект Закону України «Про внесення зміни до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» (№ 3566).
Метою законопроекту є поліпшення стану безпеки та охорони праці працівників з фіксованим строком працевлаштування або тимчасовим працевлаштуванням.
Відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.
До зазначених робіт не допускаються працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.
Зазначені умови неможливо виконати у разі залучення працівників до громадських робіт з підвищеною небезпекою, оскільки це може не тільки спричинити неякісне виконання завдань, але й призвести до нещасних випадків.
Тому автори законопроекту пропонують доповнити статтю 31 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI нормою, згідно з якою до громадських робіт не належать роботи, пов’язані з ризиком для здоров’я та життя, визначені переліком робіт з підвищеною небезпекою, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.
Як безпечно організувати роботу навантажувачів та яку документацію потрібно оформити? Детальніше про вимоги чинного законодавства до експлуатації навантажувачів розповідає експерт
Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
ШІ вже найближчим часом може стати надійним помічником, який буде допомагати фахівцям з охорони праці значно економити час для виконання різних задач. Роль штучного інтелекту в охороні праці буде дуже стрімко розвиватися. Він зможе вже найближчим часом стати однією із базових компетенцій сучасних спеціалістів з ОП.