Робота з підвищеною небезпекою — робота в умовах впливу шкідливих та небезпечних виробничих чинників або така, де є потреба в професійному доборі, чи пов’язана з обслуговуванням, управлінням, застосуванням технічних засобів праці або технологічних процесів, що характеризуються підвищеним ступенем ризику виникнення аварій, пожеж, загрози життю, заподіяння шкоди здоров’ю, майну, довкіллю (п. 1.4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15).
На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою.
Алгоритм допуску працівника до робіт з підвищеною небезпечністю
Щоб допустити до самостійної роботи працівників, яких залучають до робіт з підвищеною небезпекою, та таких, де є потреба у професійному доборі, дотримуйтеся такого порядку дій:
- Видайте наказ про прийняття працівника на роботу;
- Ознайомте працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовою (робочою) інструкцією, результатами атестації робочого місця за умовами праці, колективним договором — за наявності;
- Направте працівника на медичний огляд;
- Проведіть для працівника вступний інструктаж з питань охорони праці;
- Проведіть спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці. За необхідності — навчання з електробезпеки, з пожежно-технічного мінімуму;
- Проведіть первинний інструктаж на робочому місці з питань охорони праці;
- Організуйте стажування працівника протягом 2-15 змін. Попередньо видайте наказ про допуск до стажування.
- Допустіть працівника до самостійної роботи — видайте відповідний наказ.
На які види робіт із підвищеною небезпекою оформлювати наряд-допуск