Обмін старих ламп на нові LED-ламп: скільки залишилося та коли завершиться програма?

Уряд повідомив, що змінилося у процедурі

image69

Інфостенд. Як споживати електроенергію ощадливо

Кабінет Міністрів закликав громадян, які ще не скористались програмою обміну старих ламп розжарювання на нові світлодіодні, долучитись до обміну. У Мінекономіки зазначили, що це підтримає енергосистему, адже завдяки заміні лампочок споживання електроенергії можно скоротити у 8 разів.

Наразі в уряді відзначили зменшення темпів обміну. Громадяни України вже обміняли приблизно 14 мільйонів ламп, проте для обміну ще доступні 11 мільйонів.

Обмін старих ламп на нові LED-ламп: скільки залишилося та коли завершиться програма? Скачайте інструкцію з охорони праці для електрика

Для того, щоб це зробити, потрібно мати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код (РНОКПП);
  • лампи.

Лампи старого зразка обмінюються на таку ж кількість нових (не більше п'яти штук). При цьому неважливо, який цоколь має лампа.

Водночас в уряді попередили про зміни. Так, кількість поштових відділень, де можна обміняти старі лампи розжарювання на економні, скорочують. В найбільш віддалених селах програма триватиме до кінця квітня. А, починаючи з травня, обмін буде доступним у 23 відділеннях в містах-мільйонниках та обласних центрах. Загалома же програма діятиме до кінця травня. Тож перед тим, як замовити лампи, слід перевірити наявність відділення Укрпошти у переліку доступних відділень в застосунку «Дія».

Обмін старих ламп на нові LED-ламп: скільки залишилося та коли завершиться програма? Більше про електробезпеку

Зазначимо, програма обміну лампочок реалізується за підтримки ЄС у всіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. 

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105442

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174737

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді