Відповідь
За крок до біди: типові порушення під час робіт на висоті
Для безпечного виконання робіт на висоті роботодавцеві потрібно:
- використовувати міцні та стійкі драбини, риштування, огородження та настили;
- використовувати машини, механізми і пристрої, які не матють вад та несправностей, а також укомплектовані потрібними технічними документами;
- робочі місця та безпечні проходи до них мають бути достатньо освітленими.
Що ж до працівників, то вони мають відповідно до інструкцій та за призначенням використовувати надані їм засоби захисту.
Крім того, керівникам підприємств слід пам'ятати і про обов'язкові організаційні заходи, які допоможуть загалом підвищити рівень безпеки праці (зокрема й робіт на висоті). Для цього потрібно проводити:
- профілактичні медичні огляди;
- щорічне навчання і щорічні перевірки знань для працівників, які зайняті на роботах на висоті;
- своєчасний ремонт та випробування технологічної оснастки та засобів захисту;
- технічний огляд використовуваних у роботі машин і механізмів;
- видачу необхідного спецодягу та спецвзуття, а також — засобів індивідуального захисту.
Загалом же, організовуючи роботи на висоті, радимо зважати на вимоги НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті».
Джерело: Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті передбачена видача наряду-допуску для виконання робіт на висоті. Про особливості складання цього документа читайте у статті.
Важливо не лише забезпечити працівників, які виконують роботи на висоті, запобіжними поясами, а й подбати про правильну експлуатацію цих засобів захисту. Адже лише за такої умови вони допоможуть зберегти життя та здоров’я працівників.
Під час зведення будівельних об’єктів інженер з ОП на будівництві повинен вжити заходи для запобігання впливу на працівників та сторонніх осіб небезпечних і шкідливих виробничих факторів. Детальніше про обов’язки інженера з охорони праці на будівництві — у статті.
Падіння з висоти часто призводить до втрати працездатності, тяжких проблем зі здоров’ям і навіть до травм, несумісних із життям. Саме тому важливо подбати про захист від падіння з висоти і засоби індивідуального захисту від падіння з висоти.