Фактичні перевірки під час воєнного стану

2351

Запитання

Чи складають органи контролю протоколи про адміністративні правопорушення?

Відповідь

image72

Особливості перевірок під час воєнного стану

Державна податкова служба України нагадала, що Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни, зокрема, до Податкового кодексу України та КУпАП. Йдеться про пп. 69.2 п. 69 підрозд. 10 розд. XX ПКУ, відповідно до якого, податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються (за винятком фактичних перевірок зокрема).

Зауважимо:

Фактична перевірка — це перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника (згідно з пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПКУ).

Предметом фактичної перевірки є дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, розрахункові та касові операції, ліцензії та свідоцтва (зокрема й щодо виробництва та обігу підакцизних товарів), оформлення трудових відносин.

Водночас слід пам'ятати, що уповноважені особи центрального та територіальних органів виконавчої влади, що реалізують податкову політику, мають право складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення (зокрема, за ст.ст. 155 прим.1, 161 прим.1, 163 прим. 15, 164 КУпАП). 

А у разі виявлення порушень під час проведення фактичних перевірок посадові особи мають право складати протоколи на фізичних, посадових та юридичних осіб.

На цю норму не впливає дія воєнного стану.

Джерело: Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

 

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8473

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1453

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109773

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73517