Фактичні перевірки під час воєнного стану

1290

Запитання

Чи складають органи контролю протоколи про адміністративні правопорушення?

Відповідь

image60

Особливості перевірок під час воєнного стану

Державна податкова служба України нагадала, що Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни, зокрема, до Податкового кодексу України та КУпАП. Йдеться про пп. 69.2 п. 69 підрозд. 10 розд. XX ПКУ, відповідно до якого, податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються (за винятком фактичних перевірок зокрема).

Зауважимо:

Фактична перевірка — це перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника (згідно з пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПКУ).

Предметом фактичної перевірки є дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, розрахункові та касові операції, ліцензії та свідоцтва (зокрема й щодо виробництва та обігу підакцизних товарів), оформлення трудових відносин.

Водночас слід пам'ятати, що уповноважені особи центрального та територіальних органів виконавчої влади, що реалізують податкову політику, мають право складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення (зокрема, за ст.ст. 155 прим.1, 161 прим.1, 163 прим. 15, 164 КУпАП). 

А у разі виявлення порушень під час проведення фактичних перевірок посадові особи мають право складати протоколи на фізичних, посадових та юридичних осіб.

На цю норму не впливає дія воєнного стану.

Джерело: Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків

 

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

 

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1641

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59880