Суспільно корисні роботи під час воєнного стану

1308

Запитання

Кого можна залучати до суспільно корисних робіт?

Відповідь

image29

Як організувати роботи з підвищеною небезпекою під час воєнного стану

Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану № 753 був затверджений постановою Кабінету Міністрів України. Цей нормативний акт (п. 3) дає таке визначення:

Суспільно корисні роботи — види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення.

Для виконання таких робіт здебільшого не потрібна професійна підготовка. Також суспільно корисні роботи в жодному разі не можуть бути пов'язані з діяльністю задля одержання прибутку.

Суспільно корисні роботи під час воєнного стану Скачайте інструкцію з охорони праці під час розбирання будівель і споруд

Залучати до суспільно корисних робіт можуть такі категорії осіб:

  • зареєстровані безробітні та інші незайняті особи (сюди входять і ВПО);
  • працівники підприємств, що працюють в умовах воєнного стану, якщо такі особи не залучені до виконання мобілізаційних завдань та не зараховані до складу об’єктових формувань цивільного захисту (це відбувається у порядку переведення за погодженням з керівництвом);
  • особи, зайняті в особистому селянському господарстві;
  • студенти вищих та професійно-технічних навчальних закладів;
  • особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

Загалом же залучати можна усіх працездатних осіб, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи (зокрема й тих, хто не підлягає призову). Винятком є лише працівники, залучені до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення та заброньовані за підприємствами. Це правило закріплює п. 5 Порядку.

Важливо пам'ятати, що під час залучення до суспільно корисних робіт з кожним працівником слід укласти строковий трудовий договір. Попереднє місце роботи зберігається за працівниками.

Джерело: Центральне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2225

Охорона праці в IT компаніях

Охорона праці в IT — це про здоров’я, безпеку й ефективність. Дізнайтеся зі статті, як створити комфортні умови для працівників у сучасних реаліях.
190

Охорона праці в стоматології

Зі статті ви дізнаєтеся про особливості охорони праці у закладах охорони здоров’я стоматологічного профілю, зокрема про те, як налагодити роботу служби охорони праці у вашому закладі.
13863