Перевірка оформлення трудових відносин: робота з документами

1413

Запитання

Які документи можуть вимагати під час перевірки працівники податкової?

Відповідь

image65

Особливості перевірок під час воєнного стану

Згідно з Податковим кодексом України (п. 85.2 ст. 85), платник податків зобов’язаний надати посадовим особам органів контролю всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки, у повному обсязі. 

Слід розрізняти фактичну та документальну перевірку.

Предметом документальної перевірки може бути дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору або оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Крім того, підставами для документальної перевірки є:

  • податкові декларації (розрахунки);
  • фінансова, статистична та інша звітність;
  • регістри податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом;
  • первинні документи, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов’язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства;
  • документи, отримані в установленому законодавством порядку органом контролю;
  • податкова інформація (зокрема, й за результатами перевірок інших платників податків).

Такі норми передбачені пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України.

Фактичну перевірку здійснюють органи контролю (зокрема, і щодо дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин). Така перевірка відбувається за місцем фактичного провадження діяльності, розташування господарських об’єктів чи  об’єктів права власності платника податків (пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПКУ).

Податківцям можуть знадобитися документи, що посвідчують особу, або інші документи, які дають змогу її ідентифікувати (посадове посвідчення, посвідчення водія, санітарна книжка тощо). Це потрібно для того, щоб з’ясувати факт належного оформлення трудових відносин з працівником (п. 80.6 ст. 80 ПКУ).

Джерело: Головне управління ДПС у Запорізькій області

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44567

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8470

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109773

Акт-допуск на виконння будівельно-монтажних робіт

Перед початком будівельно-монтажних робіт на діючому підприємстві замовник і генпідрядник повинні оцінити ризики, визначити небезпечні зони та скласти акт-допуск. Хто відповідає за безпеку та які заходи необхідно виконати – читайте у статті
411