Перевірка оформлення трудових відносин: робота з документами

961

Запитання

Які документи можуть вимагати під час перевірки працівники податкової?

Відповідь

image40

Особливості перевірок під час воєнного стану

Згідно з Податковим кодексом України (п. 85.2 ст. 85), платник податків зобов’язаний надати посадовим особам органів контролю всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки, у повному обсязі. 

Слід розрізняти фактичну та документальну перевірку.

Предметом документальної перевірки може бути дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору або оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Крім того, підставами для документальної перевірки є:

  • податкові декларації (розрахунки);
  • фінансова, статистична та інша звітність;
  • регістри податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом;
  • первинні документи, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов’язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства;
  • документи, отримані в установленому законодавством порядку органом контролю;
  • податкова інформація (зокрема, й за результатами перевірок інших платників податків).

Такі норми передбачені пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України.

Фактичну перевірку здійснюють органи контролю (зокрема, і щодо дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин). Така перевірка відбувається за місцем фактичного провадження діяльності, розташування господарських об’єктів чи  об’єктів права власності платника податків (пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПКУ).

Податківцям можуть знадобитися документи, що посвідчують особу, або інші документи, які дають змогу її ідентифікувати (посадове посвідчення, посвідчення водія, санітарна книжка тощо). Це потрібно для того, щоб з’ясувати факт належного оформлення трудових відносин з працівником (п. 80.6 ст. 80 ПКУ).

Джерело: Головне управління ДПС у Запорізькій області

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Знайомимося з нормативною базою з безпеки праці

Інженер з охорони праці не займається законотворчістю, однак опрацювання нормативної бази — складова його роботи. Він має знати, які існують нормативно-правові акти з охорони праці та як їх правильно застосовувати. Про основні нормативні документи з охорони праці — далі у статті.
23276

Акт службового розслідування порушень вимог безпеки

Після того, як комісія зі службового розслідування встановила причини, винних осіб і зміст порушень, вона складає акт службового розслідування. Скачайте Акт службового розслідування: зразок, розроблений експертом
7599