Група з електробезпеки інженера з охорони праці

5525

Запитання

Відповідь

Оскільки в обов’язки фахівця служби охорони праці входить контроль за безпечною експлуатацією електроустановок, то він повинен мати групу IV з електробезпеки як інспектувальна особа (підпункт 1.3.2, 2.1.4 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, НПАОП 40.1-1.21-98).

Ця вимога є обов’язковою, оскільки фахівець з охорони праці бере участь в опосвідченні стану безпеки електроустановок (пункт 8.2 додатка 8 до НПАОП 40.1-1.21-98).

Такі ж вимоги встановлено для представників контролюючих органів, які здійснюють нагляд на об’єктах електрогосподарства підприємства.

Читайте також матеріал за тематикою:

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
7871

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59265

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, восени 2023 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
4660

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12804