Медогляди працівників первинної ланки медичної допомоги

1422
Автор

Пількевич Олександр

експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки, адвокат, Київ

Запитання

На підприємстві — лікарня, первинка без стаціонарів — є тільки лікарі та медичні сестри. Яким нормативним актом керуватися при проведенні щорічних медичних оглядів?

Відповідь

Попередні та періодичні медичні огляди працівників проводять згідно з вимогами наказів МОЗ.

Медогляди працівників первинної ланки медичної допомоги

Як організувати медичні огляди працівників

Йдеться про такі накази:

  • Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій від 21.05.2007 № 246 (далі — Наказ № 246);
  • Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб від 23.07.2002 № 280 (далі — Наказ № 280).

Медогляди працівників первинної ланки медичної допомогиСкачайте наказ про проведення медичних оглядів

Відповідно до Наказу № 280 медичний персонал амбулаторій не включили до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим медичним оглядам. Роз’яснень із цього питання, попри численні звернення, МОЗ досі не надало.

Тому для цих працівників необхідно визначити наявність шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища, тобто провести лабораторні дослідження відповідно до Наказу № 246.

Якщо під час лабораторних досліджень встановлять наявність шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища, ці працівники будуть проходити медичні огляди відповідно до Наказу № 246.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
120618

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
15175

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
32611