Ліцензія на проведення медоглядів водіїв

4202
Автор
заступник начальника служби безпеки та надзвичайних ситуацій КП «Київпастранс» із питань охорони праці та безпеки руху, Київ

Запитання

Чи необхідно підприємству отримувати ліцензію на проведення передрейсових і післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів? Медогляди проводить сестра медична (працівник підприємства) у медпункті, обладнаному відповідно до вимог законодавства.

Відповідь

Проведення щозмінних передрейсових і післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів — це вид діяльності, що відповідно до чинного законодавства потребує ліцензії на медичну практику. (п. 3 Листа МОЗ Щодо медичних оглядів водіїв від 14.07.2016 № 3.23-Г-5457/7765-зв).

Ліцензія на проведення медоглядів водіїв

Медогляди водіїв транспортних засобів

Медична практика — це вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, згідно з пунктом 15 статті 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII.

Ліцензія на проведення медоглядів водіївСкачайте журнал передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв

Щоб проводити передрейсові та післярейсові огляди водіїв, підприємство має:

  • укласти договір з амбулаторно-поліклінічним закладом, що має ліцензію, згідно з яким відповідні послуги надаватимуть відокремлені структурні підрозділи амбулаторно-поліклінічного закладу;
    або
  • відкрити медичний кабінет фізичними особами — підприємцями, які провадять медичну практику на підставі ліцензії;
    або
  • отримати ліцензію та відкрити на підставі свого розпорядчого документа медичний кабінет без утворення закладу охорони здоров’я, що діятиме відповідно до положення про такий кабінет.

Підстава — пункт 18 постанови КМУ «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 02.03.2016 № 285.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Медичні огляди водіїв транспортних засобів

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводять, щоб визначити придатність особи до безпечного керування ними. Зі статті ви дізнаєтеся, які види медоглядів водіїв транспортних засобів існують, як їх проводять та яка відповідальність передбачена за недотримання вимог щодо проведення медичних оглядів.
43327

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
4458

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
137365

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
18512

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
37251