Щорічні додаткові відпустки за результатами атестації

819
Автор

Чернетенко Ольга

експерт з охорони праці, Київ

Запитання

За результатами атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві деяким працівникам встановлені щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими умовами праці. Чи зобов’язане підприємство надавати ці відпустки?

Відповідь

Працівникам, які зайняті на роботах, пов’язаних із негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, надають щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці (ст. 7 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Щорічні додаткові відпустки за результатами атестації

Щорічні додаткові відпустки: кому та як надають

Таку відпустку надають за Списком виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290.

Конкретну тривалість відпустки за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці встановлюють у колективному чи трудовому договорі залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.

Стаття 117 Конституції України встановлює, що Кабмін у межах своєї компетенції видає постанови та розпорядження, які є обов’язковими до виконання.

Отже, щорічні додаткові відпустки, які передбачає законодавство, мають бути надані відповідним працівникам в обов’язковому порядку.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про надання відпустки без збереження зарплати на час карантину

Надання відпустки за власний рахунок в період карантину через COVID-19 відрізняється від надання такої відпустки за штатних умов. Існує декілька варіантів оформлення наказу, з якими ми вас ознайомимо у статті.
29881