Цивільний захист: інформація для населення на випадок надзвичайної ситуації

902
Автор

Рожков Анатолій

експерт з питань пожежної та техногенної безпеки, Київ

Запитання

У статусі підприємства зазначено, що всі надзвичайні ситуації, які можуть бути викликані ним, — «об’єктового рівня». За результатами математичного моделювання аварія не вийде за межі підприємства. Чи має підприємство розміщувати інформацію про заходи безпеки та поведінки населення на випадок виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру?

Відповідь

До завдань і обов’язків суб’єктів господарювання у сфері цивільного захисту, зокрема, належить розміщення інформації про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії (п. 3 ч. 1 ст. 20 КЦЗ).

Цивільний захист: інформація для населення на випадок надзвичайної ситуації

Цивільний захист на підприємстві: як упровадити

Йдеться саме про населення, а не персонал об’єкта. Тому якщо небезпечні чинники будь-якої аварії, яка може статися на підприємстві, гарантовано не можуть вийти за його межі й вплинути на населення прилеглих територій, то розміщувати вищезазначену інформацію не обов’язково.

Цивільний захист: інформація для населення на випадок надзвичайної ситуаціїСкачайте посадову інструкцію фахівця з питань цивільного захисту

Щоб отримати офіційні роз’яснення із цього питання, зверніться до відділу з питань цивільного захисту райдержадміністрації або до консультаційного центру Головного управління ДСНС України у вашій області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1631

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59814

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41531