Перерва на відпочинок та харчування

2123

Запитання

Яку тривалість перерви для відпочинку та харчування встановити на підприємстві?

Відповідь

Відповідно до вимог ст. 66 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України), перерва для відпочинку і харчування,що надається працівникам, може тривати не більш ніж дві години. Найчастіше таку перерву надають через чотири години після початку роботи. Важливо, що час початку i закінчення перерви на відпочинок та харчування встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Перерва на відпочинок та харчування

Які правила запровадити на підприємстві

Таку перерву не включають в робочий час. Працівники використовують її на свій розсуд і можуть відлучатися з місця роботи.

Перерва на відпочинок та харчуванняСкачайте інструкцію про заходи пожежної безпеки для кімнати для приймання їжі

Якщо на роботі неможливо встановити таку перерву у зв'язку з умовами виробництва, роботодавець має надати працівнику можливість вживати їжу протягом робочого часу. Власник або ж уповноважений ним органом погоджує з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації (частина 4 статті 66 КЗпП України) порядок і місце приймання їжі, а також перелік робіт, на яких не може бути встановлена перерва.

У Держпраці зауважили, що взаємні зобов’язання щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин — в тому числі режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку — встановлюються у колективному договорі (ст. 7 Закону України «Про колективні договори та угоди»).

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
29556

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
13568

Тривалість робочого часу

Що таке нормальна тривалість робочого часу та в яких випадках встановлюється скорочена тривалiсть робочого часу, які норми тривалості робочого часу на 2023 рік? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
43830