Складові експертного обстеження

1706

Запитання

Чи входять до експертного обстеження випробування і вимірювання електрообладнання та електромереж?

Відповідь

Експертне обстеження (технічне діагностування) — це комплекс робіт з визначення технічного стану, умов і строку подальшої безпечної експлуатації устатковання з урахуванням режиму роботи, а також визначення потреби у проведенні ремонту, модернізації, реконструкції або виведенні з експлуатації (далі — експертне обстеження).

Хто проводить випробування та вимірювання електрообладнання

Таке визначення надає Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.05.2004 № 687 (далі — Порядок).

Відповідно до Порядку експертне обстеження устатковання потрібно проводити у кілька етапів:

  • вивчення експлуатаційних, конструкторських (проєктних) і ремонтних документів (у разі наявності);
  • аналіз умов і режимів експлуатації;
  • розроблення та узгодження програми робіт з експертного обстеження;
  • проведення огляду;
  • проведення неруйнівного контролю;
  • визначення механічних характеристик, хімічного складу матеріалів, проведення металографічних досліджень, випробування на міцність та інших видів випробувань, дослідження в напружено-деформованому стані та вибору критеріїв граничного технічного стану, якщо це передбачено нормативно-правовими актами з охорони праці або організаційно-методичними чи експлуатаційними документами;
  • здійснення розрахунково-аналітичних процедур оцінки та прогнозування технічного стану, що включають розрахунок режимів роботи;
  • визначення залишкового ресурсу устатковання.

Отже, проведення випробувань і вимірювань електрообладнання та електромереж є складовою експертного обстеження.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила будови і безпечної експлуатації електроустановок споживачів

Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
76036

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73551

Ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві

Електричне обладнання є невід’ємною частиною будь-якого сучасного підприємства, від виробничих потужностей до офісних приміщень. Які існують ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві? Що належить до заходів електробезпеки? Які встановити вимоги до персоналу працюючого з електроустаткуванням? Відповіді на усі ці питання – у статті.
220

Четверта група допуску з електробезпеки

Зі статті ви дізнаєтеся, коли присвоюється четверта група допуску з електробезпеки, якими знаннями та навичками повинен володіти працівник для присвоєння четвертої групи з електробезпеки.
18065

Посвідчення з електробезпеки

Посвідчення з електробезпеки є документом про те, що працівник пройшов перевірку знань і отримав право самостійно працювати в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Хто видає посвідчення про перевірку знань з електробезпеки, в яких випадках воно не дійсне та чи потрібно його постійно мати з собою, дізнайтеся зі статті.
20878