Класифікація газонебезпечних місць у металургійній промисловості

1381

Запитання

Як визначити, до якої групи за характером та ступенем забрудненості відносять газонебезпечні місця?

Відповідь

Як оформити наряд-допуск на виконання робіт із підвищеною небезпекою

Газонебезпечні місця (залежно від характеру та ступеня забрудненості повітря шкідливими речовинами) розподіляються на чотири групи:

  1. До I групи належать місця, де короткочасне перебування працівників без газозахисної апаратури може призвести до тяжкого або смертельного отруєння, а також задухи.
  2. До II групи належать місця, де вміст токсичних газів (пари чи пилу) у повітрі перебільшує гранично допустиму концентрацію або спостерігається зменшення концентрації кисню менше ніж 19% і де тривале перебування працівників без газозахисної апаратури смертельно небезпечне.
  3. До III групи належать місця, де можуть з’явитися токсичні гази (пара або пил) у кількостях, що перевищують ГДК.
  4. До IV групи належать місця, де є або можливі виділення природного, попутного або зрідженого газів.

Вимоги до проведення робіт у газонебезпечних місцях залежать від від ступеня забрудненості повітря.

Роботи, що належать до I групи, проводяться в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах зі стисненим повітрям або в шлангових апаратах під наглядом газорятувальника або члена добровільної газорятувальної дружини (ДГРД). Роботи повинні проводитися за нарядом-допуском працівниками цехів.

Роботи, що належать до II групи, повинні проводитися за нарядом-допуском працівниками цехів, які навчені роботі в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах з повітрям або в шлангових апаратах. за наявності газозахисної апаратури під наглядом газорятувальника або члена ДГРД. Необхідність застосування газозахисної апаратури при цьому визначає виконавець газонебезпечних робіт залежно від вмісту шкідливих речовин у повітрі.

Роботи, що належать до III групи, за відсутності газовиділення повинні проводитися постійним обслуговувальним персоналом без наряду-допуску. Водночас у місцях перебування постійних обслуговувальних працівників, де можливе виділення газу гостронаправленої дії (оксид вуглецю чи азоту, сірководень), повинні бути встановлені прилади постійного газового контролю.

Одночасні роботи в місцях, де не встановлені прилади постійного газового контролю, і роботи, які виконуються за участю сторонніх організацій або працівників інших цехів, повинні проводитися за нарядом-допуском після перевірки газорятувальником або членом ДГРД вмісту у повітрі шкідливих речовин.

У газонебезпечних місцях ІІІ групи, де здійснюється експлуатація газового обладнання постійним обслуговувальним персоналом, повинні бути встановлені спеціальні шафи для зберігання газозахисних апаратів, що використовуються у випадках, якщо вміст шкідливих речовин у повітрі перевищує ГДК.

Роботи, що належать до IV групи, повинні проводитися за нарядом-допуском під наглядом газорятувальника або члена ДГРД. Роботи цієї групи за умови, якщо газовиділення немає (вміст кисню в повітрі не менше ніж 19%), проводяться постійним обслуговувальним працівником без наряду-допуску.

Роботи, що виконуються одночасно в цих місцях за участю сторонніх організацій або працівниками інших цехів, повинні проводитися за нарядом-допуском під наглядом газорятувальника або члена ДГРД, які споряджені газорятувальною апаратурою.

Шафи для зберігання газозахисних апаратів встановлюються тільки в тому разі, якщо можливе зниження вмісту кисню в повітрі до менш ніж 19%. Необхідність застосування газозахисної апаратури визначається виконавцем робіт залежно від вмісту кисню в повітрі.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14307

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11717

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23062

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
291

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31265