Періодичність технічних оглядів обладнання, що працює під тиском

4341

Запитання

Хто має визначати, коли проводити проводити техогляд посудин, що працюють під тиском?

Відповідь

Як експлуатувати обладнання, що працює під тиском

Методи і періодичність технічних оглядів посудин (за винятком балонів) мають бути визначені підприємством-виробником і зазначені в журналі нагляду (паспорті) та інструкції з монтажу й експлуатації (п. 12 гл. 1 р. VIII Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском). Якщо ж такої інформації немає, технічний огляд має проводитися відповідно до вимог цих Правил.

Взагалі виробники (їх уповноважені представники) або постачальники (імпортери) обладнання під тиском або їх складових частин закордонного виробництва мають забезпечити їх експлуатаційними документами (паспорти, настанови щодо монтажу та експлуатації), табличками і маркуваннями, викладеними державною мовою, технічним файлом.

Проведення позачергового технічного огляду визначає Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Таким чином, позачерговий технічний огляд устаткування проводиться у разі:

  • введення його в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації;
  • перерви в експлуатації більш як на 12 місяців;
  • демонтажу та встановлення на новому місці;
  • закінчення граничного строку експлуатації (із застосуванням видів робіт, що не використовувалися під час експертного обстеження);
  • експлуатаційної чи деградаційної відмови, виявлення зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складових частин, деталей або їх елементів;
  • аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру.

Позачерговий технічний огляд також може бути проведений за ініціативою роботодавця.

Якщо ж граничний строк експлуатації вже завершився, або у разі аварії чи отримання пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру, виявлення зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складових частин, деталей або їх елементів, що перевищують допустимі значення, позачерговий технічний огляд устатковання проводиться за наявності позитивного висновку експертного обстеження.

Якщо за умовами виробництва немає можливості надати посудину для технічного огляду в зазначений термін, власник зобов’язаний надати її достроково.

Технічний огляд балонів має проводитись за методикою, передбаченою експлуатаційною документацією, в якій зазначаються періодичність технічного огляду і норми бракування.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23631

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
13489

Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском

На які підприємства поширюється дія Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, та яке обладнання підпадає під їх дію? Які вимоги до розміщення та експлуатації такого обладнання? Розповідаємо у статті.
44361

Правила будови і безпечної експлуатації електроустановок споживачів

Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
71946

Безпечне експлуатування будинкової котельні

Зі статті ви дізнаєтеся: які дозвільні документи потрібно оформити, які існують вимоги до виробничого персоналу, а також ознайомитеся з правилами безпеки під час експлуатування котельні
3015