Спеціальний одяг та спеціальне взуття в електротехнічній промисловості

615

Запитання

Чи може працівник на підприємстві електротехнічної промисловості замінити один вид спецодягу на інший для більшої зручності?

Відповідь

Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці зобов’язують роботодавця для забезпечення безпеки та захисту здоров’я працівників за свій рахунок придбати, укомплектувати, видати та утримувати (тобто зберігати спецодяг, забезпечити працездатність та належний гігієнічний стан) ЗІЗ з урахуванням Мінімальних вимог.

Електробезпека: типові порушення норм охорони праці

Відповідно до Мінімальних вимог, в окремих випадках, враховуючи особливості виробництва, роботодавець може за погодженням з профспілковою організацією підприємства (уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці за відсутності профспілок) замінювати:

  • комбінезон на костюм і навпаки;
  • костюм — напівкомбінезоном з сорочкою (блузою) або сарафаном з блузою;
  • костюм з сукна на костюм з вогнезахисним або кислотозахисним просоченням;
  • костюм брезентовий на костюм з вогнезахисним або водовідштовхувальним просоченням;
  • черевики (напівчоботи) шкіряні на чоботи гумові і навпаки;
  • черевики (напівчоботи) на чоботи і навпаки;
  • валянки на чоботи і навпаки.

У разі заміни одних видів спеціального одягу та спеціального взуття на інші не мають погіршуватись їхні захисні властивості та умови праці для користувача.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Як надати потерпілому першу допомогу при перегріванні

Перегрівання виникає через розлад терморегуляції організму за тривалої дії на нього високої температури. Якщо у спекотну погоду працівник раптово зблід, скаржиться на слабкість та запаморочення, це можуть бути ознаки перегрівання. Як надати йому допомогу?
3802

Особиста картка обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ

Роботодавець зобов’язаний організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам. Видачу і повернення ЗІЗ потрібно обліковувати в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.
33963

Спецодяг для кухарів

Кухаря забезпечують спецодягом, спецвзуттям та іншими санітарними засобами. Існують певні вимоги щодо розміру, матеріалів, крою такого одягу та особливостей його використання. Детальніше про спецодяг для кухарів – у статті.
22007

Вимоги до спецодягу

Для безпеки та захисту здоров’я працівників роботодавець зобов’язаний забезпечити їх спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Які вимоги до спецодягу та інших ЗІЗ встановлені у чинних нормативних актах — дізнайтеся зі статті.
16029

Робота на верстатах у захисних рукавицях

Які нормативні документи регулюють роботу на верстатах у захисних рукавицях, в яких випадках їх використання обов’язкове, а коли, навпаки, — заборонене. Більше про правила роботи у захисних рукавицях — у статті.
1581