Диспетчерський зв’язок у ліфтах: облаштування та нормативні вимоги

707

Запитання

Які ліфти потрібно обладнати двостороннім зв’язком із диспетчерським пунктом?

Відповідь

Вимоги до проектування, будови та виготовлення ліфтів визначені Технічним регламентом ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2018 № 438.

Як правильно оформити План евакуації у разі пожежі

Двосторонній зв’язок із диспетчерським пунктом або пунктом розміщення персоналу, що надає обслуговування, має бути встановлений у пасажирських та вантажопасажирських ліфтах у житлових будинках на весь строк їх експлуатації (п. 9.8.1 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів). Диспетчерський зв’язок передбачається в проектній документації на вимогу замовника.

При цьому Правила висувають такі вимоги до диспетчерського контролю за роботою ліфтів:

  • для всіх ліфтів, крім вантажних малих, між диспетчерським пунктом і кабіною ліфта обладнується двосторонній переговорний зв’язок;
  • для пасажирських ліфтів з обертально-розкривними дверима, крім двостороннього переговорного зв’язку, на диспетчерському пункті повинна забезпечуватись сигналізація зачинення всіх дверей шахти і в разі наявності пасажира в кабіні.

Затверджений КМУ «Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», установлює, що у процесі експлуатації ліфти підлягають технічним оглядам (первинним, періодичним та позачерговим) і експертним обстеженням.

Відповідальність за справний стан і безпечну експлуатацію ліфта покладається на його власника. Експлуатація ліфтів, які відпрацювали нормативний термін служби і не пройшли в установленому порядку експертне обстеження, заборонена.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113499

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1460

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2871