Диспетчерський зв’язок у ліфтах: облаштування та нормативні вимоги

421

Запитання

Які ліфти потрібно обладнати двостороннім зв’язком із диспетчерським пунктом?

Відповідь

Вимоги до проектування, будови та виготовлення ліфтів визначені Технічним регламентом ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2018 № 438.

Як правильно оформити План евакуації у разі пожежі

Двосторонній зв’язок із диспетчерським пунктом або пунктом розміщення персоналу, що надає обслуговування, має бути встановлений у пасажирських та вантажопасажирських ліфтах у житлових будинках на весь строк їх експлуатації (п. 9.8.1 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів). Диспетчерський зв’язок передбачається в проектній документації на вимогу замовника.

При цьому Правила висувають такі вимоги до диспетчерського контролю за роботою ліфтів:

  • для всіх ліфтів, крім вантажних малих, між диспетчерським пунктом і кабіною ліфта обладнується двосторонній переговорний зв’язок;
  • для пасажирських ліфтів з обертально-розкривними дверима, крім двостороннього переговорного зв’язку, на диспетчерському пункті повинна забезпечуватись сигналізація зачинення всіх дверей шахти і в разі наявності пасажира в кабіні.

Затверджений КМУ «Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», установлює, що у процесі експлуатації ліфти підлягають технічним оглядам (первинним, періодичним та позачерговим) і експертним обстеженням.

Відповідальність за справний стан і безпечну експлуатацію ліфта покладається на його власника. Експлуатація ліфтів, які відпрацювали нормативний термін служби і не пройшли в установленому порядку експертне обстеження, заборонена.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2983

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2193

Охорона праці і температурний режим у медичному закладі

Охорона праці в медичних закладах починається з вимог до мікроклімату. Зі статті ви дізнаєтеся, які саме вимоги до охорони праці та температурного режиму в медичному закладі передбачені законодавством.
13953

Охорона праці при роботі з комп'ютером

Охорона праці при роботі з ПК: вимоги до облаштування приміщення при роботі з комп'ютером, санітарні норми освітлення, параметри мікроклімату, допустимий рівень вібрації та звукового шуму. Соціальні та профілактичні засоби захисту працівників, медичні огляди, перерви на відпочинок.
71122