Диспетчерський зв’язок у ліфтах: облаштування та нормативні вимоги

478

Запитання

Які ліфти потрібно обладнати двостороннім зв’язком із диспетчерським пунктом?

Відповідь

Вимоги до проектування, будови та виготовлення ліфтів визначені Технічним регламентом ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2018 № 438.

Як правильно оформити План евакуації у разі пожежі

Двосторонній зв’язок із диспетчерським пунктом або пунктом розміщення персоналу, що надає обслуговування, має бути встановлений у пасажирських та вантажопасажирських ліфтах у житлових будинках на весь строк їх експлуатації (п. 9.8.1 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів). Диспетчерський зв’язок передбачається в проектній документації на вимогу замовника.

При цьому Правила висувають такі вимоги до диспетчерського контролю за роботою ліфтів:

  • для всіх ліфтів, крім вантажних малих, між диспетчерським пунктом і кабіною ліфта обладнується двосторонній переговорний зв’язок;
  • для пасажирських ліфтів з обертально-розкривними дверима, крім двостороннього переговорного зв’язку, на диспетчерському пункті повинна забезпечуватись сигналізація зачинення всіх дверей шахти і в разі наявності пасажира в кабіні.

Затверджений КМУ «Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», установлює, що у процесі експлуатації ліфти підлягають технічним оглядам (первинним, періодичним та позачерговим) і експертним обстеженням.

Відповідальність за справний стан і безпечну експлуатацію ліфта покладається на його власника. Експлуатація ліфтів, які відпрацювали нормативний термін служби і не пройшли в установленому порядку експертне обстеження, заборонена.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343