Особливості виконання газонебезпечних робіт І та ІІ групи

1515

Запитання

Хто може виконувати газонебезпечні роботи в газонебезпечних місцях І та ІІ групи?

Відповідь

До газонебезпечних належать роботи, пов’язані з оглядом, чисткою, ремонтом технологічного обладнання, зокрема роботи всередині ємностей (резервуари, цистерни, тунелі, колодязі тощо), при виконанні яких існує або не виключена можливість виділення у робочу зону вибухо- та пожежонебезпечних або шкідливих парів, газів та других речовин, а також роботи при недостатньому вмісту кисню (об’ємна частка нижче 20%).

Наряд-допуск на виконання газонебезпечних робіт

На проведення газонебезпечних робіт оформлюється наряд-допуск, який передбачає розробку та подальше виконання комплексу заходів з підготовки та безпечного проведення робіт.

Роботи, що виконуються в газонебезпечних місцях I групи, проводяться працівниками цехів в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах зі стисненим повітрям або в шлангових апаратах під наглядом газорятувальника або члена добровільної газорятувальної дружини (ДГРД).

Роботи, що виконуються в газонебезпечних місцях IІ групи, повинні проводитися працівниками цехів, які навчені роботі в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах з повітрям або в шлангових апаратах. Роботи проводяться за наявності газозахисної апаратури під наглядом газорятувальника або члена ДГРД.

При цьому, залежно від вмісту шкідливих речовин у повітрі, виконавець газонебезпечних робіт визначає необхідність застосування газозахисної апаратури.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
25443

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73518

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29303

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25713

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
9880