Особливості виконання газонебезпечних робіт І та ІІ групи

1631

Запитання

Хто може виконувати газонебезпечні роботи в газонебезпечних місцях І та ІІ групи?

Відповідь

До газонебезпечних належать роботи, пов’язані з оглядом, чисткою, ремонтом технологічного обладнання, зокрема роботи всередині ємностей (резервуари, цистерни, тунелі, колодязі тощо), при виконанні яких існує або не виключена можливість виділення у робочу зону вибухо- та пожежонебезпечних або шкідливих парів, газів та других речовин, а також роботи при недостатньому вмісту кисню (об’ємна частка нижче 20%).

Наряд-допуск на виконання газонебезпечних робіт

На проведення газонебезпечних робіт оформлюється наряд-допуск, який передбачає розробку та подальше виконання комплексу заходів з підготовки та безпечного проведення робіт.

Роботи, що виконуються в газонебезпечних місцях I групи, проводяться працівниками цехів в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах зі стисненим повітрям або в шлангових апаратах під наглядом газорятувальника або члена добровільної газорятувальної дружини (ДГРД).

Роботи, що виконуються в газонебезпечних місцях IІ групи, повинні проводитися працівниками цехів, які навчені роботі в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах з повітрям або в шлангових апаратах. Роботи проводяться за наявності газозахисної апаратури під наглядом газорятувальника або члена ДГРД.

При цьому, залежно від вмісту шкідливих речовин у повітрі, виконавець газонебезпечних робіт визначає необхідність застосування газозахисної апаратури.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108821

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146202

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
52939

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139150