Особливості виконання газонебезпечних робіт І та ІІ групи

1724

Запитання

Хто може виконувати газонебезпечні роботи в газонебезпечних місцях І та ІІ групи?

Відповідь

До газонебезпечних належать роботи, пов’язані з оглядом, чисткою, ремонтом технологічного обладнання, зокрема роботи всередині ємностей (резервуари, цистерни, тунелі, колодязі тощо), при виконанні яких існує або не виключена можливість виділення у робочу зону вибухо- та пожежонебезпечних або шкідливих парів, газів та других речовин, а також роботи при недостатньому вмісту кисню (об’ємна частка нижче 20%).

Наряд-допуск на виконання газонебезпечних робіт

На проведення газонебезпечних робіт оформлюється наряд-допуск, який передбачає розробку та подальше виконання комплексу заходів з підготовки та безпечного проведення робіт.

Роботи, що виконуються в газонебезпечних місцях I групи, проводяться працівниками цехів в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах зі стисненим повітрям або в шлангових апаратах під наглядом газорятувальника або члена добровільної газорятувальної дружини (ДГРД).

Роботи, що виконуються в газонебезпечних місцях IІ групи, повинні проводитися працівниками цехів, які навчені роботі в ізолювальних кисневих респіраторах, апаратах з повітрям або в шлангових апаратах. Роботи проводяться за наявності газозахисної апаратури під наглядом газорятувальника або члена ДГРД.

При цьому, залежно від вмісту шкідливих речовин у повітрі, виконавець газонебезпечних робіт визначає необхідність застосування газозахисної апаратури.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14603

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142025

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14908

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38366