Робота інженера з ОП за договором підряду

764

Запитання

Чи може інженер з охорони праці працювати за цивільно-правовим договором?

Відповідь


Ні, якщо на підприємстві створено службу охорони праці (СОП), то інженера приймають виключно за трудовим договором.

Єдиний порядок організації охорони праці в Україні встановлює Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі — Закон № 2694). Вимоги до створення СОП на підприємстві залежать від кількості працівників:

  • 50 і більше — створити службу охорони праці (ч. 1 ст. 15 Закону № 2694);
  • 20-49 — можна укласти з працівником трудовий договір за сумісництвом. При цьому обов’язкова умова — працівник має відповідну підготовку (ч. 2 ст. 15 Закону № 2694);
  • до 20 — можна залучити стороннього спеціаліста на договірних засадах, який має відповідну підготовку та виконуватиме функції СОП (ч. 3 ст. 15 Закону № 2694).
Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці

Таким чином, цивільно-правовий договір (ЦПД) для виконання функцій служби охорони праці на підприємстві можливий за трьох умов:

  1. працює менше 20-ти працівників;
  2. не створено службу охорони праці;
  3. залучено стороннього спеціаліста.

Будь-який розпорядчий документ, в якому йдеться про створення служби охорони праці, а також про укладення ЦПД із працівником підприємства для виконання функцій охорони праці, є підставою для інспектора праці вказати на порушення — наявність незадекларованої праці в частині підміни трудових відносин цивільними. Штраф — 30 мінімальних зарплат (ст. 265 КЗпП).

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1631

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59814

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41531