Робота інженера з ОП за договором підряду

1004

Запитання

Чи може інженер з охорони праці працювати за цивільно-правовим договором?

Відповідь


Ні, якщо на підприємстві створено службу охорони праці (СОП), то інженера приймають виключно за трудовим договором.

Єдиний порядок організації охорони праці в Україні встановлює Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі — Закон № 2694). Вимоги до створення СОП на підприємстві залежать від кількості працівників:

  • 50 і більше — створити службу охорони праці (ч. 1 ст. 15 Закону № 2694);
  • 20-49 — можна укласти з працівником трудовий договір за сумісництвом. При цьому обов’язкова умова — працівник має відповідну підготовку (ч. 2 ст. 15 Закону № 2694);
  • до 20 — можна залучити стороннього спеціаліста на договірних засадах, який має відповідну підготовку та виконуватиме функції СОП (ч. 3 ст. 15 Закону № 2694).
Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці

Таким чином, цивільно-правовий договір (ЦПД) для виконання функцій служби охорони праці на підприємстві можливий за трьох умов:

  1. працює менше 20-ти працівників;
  2. не створено службу охорони праці;
  3. залучено стороннього спеціаліста.

Будь-який розпорядчий документ, в якому йдеться про створення служби охорони праці, а також про укладення ЦПД із працівником підприємства для виконання функцій охорони праці, є підставою для інспектора праці вказати на порушення — наявність незадекларованої праці в частині підміни трудових відносин цивільними. Штраф — 30 мінімальних зарплат (ст. 265 КЗпП).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52