Робота інженера з ОП за договором підряду

1391

Запитання

Чи може інженер з охорони праці працювати за цивільно-правовим договором?

Відповідь


Ні, якщо на підприємстві створено службу охорони праці (СОП), то інженера приймають виключно за трудовим договором.

Єдиний порядок організації охорони праці в Україні встановлює Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі — Закон № 2694). Вимоги до створення СОП на підприємстві залежать від кількості працівників:

  • 50 і більше — створити службу охорони праці (ч. 1 ст. 15 Закону № 2694);
  • 20-49 — можна укласти з працівником трудовий договір за сумісництвом. При цьому обов’язкова умова — працівник має відповідну підготовку (ч. 2 ст. 15 Закону № 2694);
  • до 20 — можна залучити стороннього спеціаліста на договірних засадах, який має відповідну підготовку та виконуватиме функції СОП (ч. 3 ст. 15 Закону № 2694).
Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці

Таким чином, цивільно-правовий договір (ЦПД) для виконання функцій служби охорони праці на підприємстві можливий за трьох умов:

  1. працює менше 20-ти працівників;
  2. не створено службу охорони праці;
  3. залучено стороннього спеціаліста.

Будь-який розпорядчий документ, в якому йдеться про створення служби охорони праці, а також про укладення ЦПД із працівником підприємства для виконання функцій охорони праці, є підставою для інспектора праці вказати на порушення — наявність незадекларованої праці в частині підміни трудових відносин цивільними. Штраф — 30 мінімальних зарплат (ст. 265 КЗпП).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113510

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1460

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2873