Чи розслідувати раптове погіршення стану здоров’я працівника

2821

Запитання

Чи повинне підприємство розслідувати раптове погіршення стану здоров’я працівника під час робочої зміни, якщо в цей час на нього не діяли небезпечні та шкідливі виробничі чинники?

Відповідь

Так, повинне.

Як проводити розслідування й облік нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сталися з особами, визначеними частиною першою статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, регламентує Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).

Обставинами, за яких нещасний випадок визнають пов’язаним із виробництвом, є:

або

  • якщо потерпілий не пройшов обов’язкового медичного огляду відповідно до законодавства, а робота, яку він виконував, протипоказана йому за медичним висновком.

Підстава — частина сьома пункту 52 Порядку № 337.

Тобто зв’язок або відсутність зв’язку погіршення стану здоров’я працівника з впливом на нього виробничих чинників має визначати комісія з розслідування нещасного випадку на підставі відповідного медичного висновку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
71003

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
20636

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
48457