Як підприємству убезпечитися від судового розслідування

517

Запитання

На підприємстві стався випадок травмування, але працівник відмовляється оформляти виробничу травму. Як підприємству убезпечити себе від судового розслідування?

Відповідь

Якщо з працівником на виробництві стався випадок травмування, який призвів до втрати працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності перевести його на іншу (легшу) роботу не менше ніж на один робочий день, необхідно провести розслідування цього випадку травмування як нещасного випадку.

Підстава — пункт 3 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

Якщо працівник відмовився брати участь у розслідуванні нещасного випадку, таке розслідування можна провести без його участі. Про це необхідно вказати в матеріалах розслідування, зокрема у протоколі засідання комісії.

Якщо з працівником стався випадок травмування, який не призвів до втрати працездатності або до необхідності перевести його на іншу (легшу) роботу, то такий випадок не підпадає під визначення «нещасний випадок». Такий випадок травмування може бути, зокрема, інцидентом.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це розповімо далі.
92200

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
26067

Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Не помилитися при визначенні коду причини нещасного випадку за Класифікатором видів подій, причин, обладнання, що призвели до нещасного випадку, допоможе наша стаття.
14898

Порядок дій у разі хімічної небезпеки

Хімічна аварія на режимному об’єкті або на об’єкті інфраструктури може мати масштабні наслідки. У статті ви знайдете інформацію про алгоритм дій у випадку загрози чи раптового виникнення хімічної небезпеки.
14171

Перша допомога працівнику, який травмував голову

Черепно-мозкова травма може мати тяжкі наслідки — навіть призвести до передчасної смерті. Тому важливо своє­часно й правильно надати домедичну допомогу травмованому. Як це зробити — допоможуть рекомендації експерта. Не забудьте поділитися ними з працівниками!
29080