Заміна ЗІЗ

746

Запитання

Чим має право підприємство замінювати одні ЗІЗ іншими?

Відповідь

Законодавець дав право підприємствам в окремих випадках замінювати одні ЗІЗ іншими. Для цього роботодавець має погодити із профспілковою організацією підприємства (уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці, за відсутності профспілок) порядок такої заміни.

Читайте в Довіднику спеціаліста з охорони праці: 4 поради для правильного вибору засобів індивідуального захисту

Що і чим можна замінити викладено у пункті 3.4 Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008 № 53.

Дозволено замінювати:

  • комбінезон на костюм і навпаки;
  • костюм — напівкомбінезоном із сорочкою (блузою) або сарафаном із блузою;
  • костюм із сукна на костюм із вогнезахисним або кислотозахисним просоченням;
  • костюм брезентовий на костюм із вогнезахисним або водовідштовхувальним просоченням;
  • черевики (напівчоботи) шкіряні — чоботами гумовими і навпаки;
  • черевики (напівчоботи) — чоботами і навпаки;
  • валянки — чоботами і навпаки.

Зверніть увагу!

У разі заміни одних видів спеціального одягу та спеціального взуття на інші не повинні погіршуватись їх захисні властивості та умови праці для користувача.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22571

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75477

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58104

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4723