Заміна ЗІЗ

492

Запитання

Чим має право підприємство замінювати одні ЗІЗ іншими?

Відповідь

Законодавець дав право підприємствам в окремих випадках замінювати одні ЗІЗ іншими. Для цього роботодавець має погодити із профспілковою організацією підприємства (уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці, за відсутності профспілок) порядок такої заміни.

Читайте в Довіднику спеціаліста з охорони праці: 4 поради для правильного вибору засобів індивідуального захисту

Що і чим можна замінити викладено у пункті 3.4 Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008 № 53.

Дозволено замінювати:

  • комбінезон на костюм і навпаки;
  • костюм — напівкомбінезоном із сорочкою (блузою) або сарафаном із блузою;
  • костюм із сукна на костюм із вогнезахисним або кислотозахисним просоченням;
  • костюм брезентовий на костюм із вогнезахисним або водовідштовхувальним просоченням;
  • черевики (напівчоботи) шкіряні — чоботами гумовими і навпаки;
  • черевики (напівчоботи) — чоботами і навпаки;
  • валянки — чоботами і навпаки.

Зверніть увагу!

У разі заміни одних видів спеціального одягу та спеціального взуття на інші не повинні погіршуватись їх захисні властивості та умови праці для користувача.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
19258

Основні засоби захисту від радіації

Організм людини не відчуває іонізуючого випромінювання. Тому для захисту від шкідливого впливу радіоактивних речовин використовують засоби захисту від радіації. Які бувають види засобів індивідуального захисту від радіації — далі в статті.
34332

Як діяти у разі радіаційної небезпеки

Правильні дії у разі радіаційної аварії допоможуть вберегтися від наслідків викиду радіації. Головне – позбутися паніки і бути обізнаним. Наша стаття — вам у поміч.
16931

Визначаємо строк служби протигазових ЗІЗОД

Невміла чи безвідповідальна експлуатація засобів індивідуального захисту органів дихання можуть призвести до погіршення самопочуття працівників та розвитку професійних захворювань органів дихання. Щоб цього не трапилося, важливо не перевищувати строк служби ЗІЗОД.
4433

Види захисних рукавиць

Для захисту працівників від виробничих ризиків існує велика кількість видів захисних рукавиць. Зі статті ви дізнайтесь, які існують види захисних рукавиць за технологією виготовлення та за ступенем тактильної чутливості.
5480